İstanbul'un kalbini kana buladılar. Gözü dönmüş caniler Pazar günü çoluk, çocuk gezen İstiklal Caddesi’ndeki sivilleri hedef aldı. Genç-yaşlı ve bebek ayrımı yapmadan bomba patlattılar. Yüreğimizi yaktılar. Eli kanlı, hain ve alçak terör örgütü, her zamanki gibi masum sivilleri hedef aldı. Bebek katili PKK, İstanbul’da aralarında Yusuf Meydan ve 9 yaşındaki çocuğu olmak üzere 6 kişiyi katletti.

Bu yıl içerisinde sayısız terör eyleminin engellendiği İstanbul’da, PKK’nın talimatıyla bir kadın teröristin gerçekleştirdiği eylem, bize kap kara bir Pazar yaşattı. İstiklal Caddesi'ndeki hain saldırı sonrasında maalesef 6 kişi hayatını kaybetti. Anne-babalar, yavrularıyla birlikte fidan oldu. Terör vurdu, kopardı onları hayattan.

* * * *

Türkiye’nin en büyük kenti ve en büyük caddesi, maalesef Pazar günü kana bulandı. Anne ve baba yavrularıyla, terörün acımasız ve hain saldırısı sonucu yaşamlarını yitirdi. Eli kanlı, hain ve alçak terör örgütü PKK’nın gerçek yüzünü bir kez daha millet olarak görmüş olduk. Lanetliyor, kınıyoruz. Hayatlarını kaybeden sivillerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Millet olarak başımız sağ olsun!

AA-20221114-29436036-29436034-BEYOGLUNDAKI_TEROR_SALDIRISI-1

İstanbul’da sayısız operasyonlar yapılıyor. Haftalardır DEAŞ ve PKK'ya ait evlere operasyonlar gerçekleşiyor. Lav silahları, suikast silahları bulunuyor. Terör örgütü mensupları yakalanıyor. 6 yıldır İstanbul’da tek bir terör eylemi gerçekleşmemişti. Yüzlerce terör eylemi engellenmişti.

* * * * *

Günlerdir, bazı örgüt siteleri Türkiye'ye turistlerin gitmemesi için propaganda yapıyordu. Türkiye'yi hedefe koydukları buradan da belliydi.

* * * * *

İstanbul'da en fazla polisin görevlendirildiği alan İstiklal Caddesi’dir. Başka bir yerde sırt çantasıyla gezen bu kadar fazla insan bulamazsınız. Emniyet güçleri birçok eylemi daha önce engelledi. Bu da bize gösteriyor ki; son dönemde İstanbul'da başka ülkeler dahil, terör örgütlerinin eylem yapma istekleri oldukça yüksek.

AA-20221114-29436036-29436032-BEYOGLUNDAKI_TEROR_SALDIRISI

Bu kadar turistin olduğu yere eylem yapılıyorsa, arkasındaki teşvik edicilere bakmak gerekir. Terörist kadın, ama canlı bomba olarak kullanılmamış. Bu kadar büyük bir patlayıcının kullanılmış olması da, ne kadar acımasız bir eylemin planlandığının açık bir göstergesi.

* * * *

Tek tesellimiz can kaybının artmaması ve teröristin ele geçirilmesi. İstanbul Emniyetini kutlamak lazım. Olayın hemen ardından bin 200 kamera incelendi ve 21 adrese operasyon yapıldı. Saldırgan terörist yaka paça yakalandı. 24 saat geçmeden teröristin yakalanması çok önemli. Bütün detaylar bir bir aydınlanıyor. Eskiden teröristler ellerini kollarını sallayarak, gelip eylem yapıp kaçıp gidiyorlardı. Şimdi 24 saat geçmeden yakalanıyorlar Allah’a hamdolsun.

* * * *

Bu kanlı ve hain olaydan sonra Türkiye tek yürek oldu. Harici hainler hariç. Ve tabi uluslararası güçler. Terör destekçileri..

AA-20221114-29436696-29436691-BEYOGLUNDAKI_TEROR_SALDIRISI-1

En acısı da AB’nin taziye mesajı oldu. Ölen terörist için başsağlığı yayınlarlar, terör örgütüne kendi senatolarından para yollarlar, sonra kalkıp teröre karşı ‘Türk halkının yanındayız’ derler. Sevsinler sizin yalanınızı. Terörü her şartta destekleyen, besleyen ABD utanmadan sıkılmadan kalkıp taziye mesajı yayımlıyor.

* * * *

Türkiye’ye saldıran ne kadar terör örgütü varsa hepsini besliyorlar. Sözde müttefiklerimiz olarak görünürler ama terör örgütleriyle kol kolalar. Düşmanlar. Taziye mesajı yerine terör ve terör örgütlerine sağladıkları kaynakları kesmeliler. Türkiye büyük bir ülke. Bu tür saldırılarla Türkiye’ye asla diz çöktüremeyecekler.    

* * * *

ABD ve AB de artık bir karar vermeli. Gerçekten müttefik iseler, terör ve terör örgütlerine karşı Türkiye’nin yanında olup mücadeleye destek verecekler. Ya da bebek katili terör örgütlerinin destekçisi olarak kalacaklar.