Venüs Yay transiti Akrep enerjisinden sonra ilişkiler ve finansal konularda ortamı biraz da olsa yumuşatabilir. 

24 Kasım'da Yay burcunun 1 derecesinde yeniay gerçekleşecek. Hem Venüs'ün Yay burcunda oluşu hem de yeniayın enerjisi ile ateş grubu Aslan, Yay, Koç etkisi olan vatandaşlar olumlu etkiler altında olacaktır. 

Jüpiter'in balık burcundan çıkmasına yakın zamanlarda Nisan ve Mayıs daha doğrusu yılın ilk yarı yılında Tayin, atama, taşınma, Sınav, Yurt dışı, Vize, akademik hayat vb gibi konularda gündemi olanlar için oldukça yeni başlangıçlar yapılabilir. 

Yay enerjisi ilahi olana bağlanmak, derine inmek ile ilişkilidir. Bu süreçte inançlarınızı sorgulayıp, yaradanla olan bağınızı güçlendirebilirsiniz. 
İlişkilere olan bakiş açınızı değiştirebilirsiniz, her ne kadar yay arketipi ile ilgili genel geçer yorumlar yapılsa da Yay derinlik arayan ve keşfetmeyi seven bir burçtur. Bu dönemde de Aşkta derinlik arayabilir ve Aşkı sorgulayabilirsiniz. 

Sadece Venüs ve Marsın Neptun'e olan karelerine dikkat etmekte fayda var. Zamani gelince yazarım.
Neptün açılarında göze perde iner, olayı bilseniz bile devam ettirir fakat olayın gerçek yüzüne ayıkmanız sonrasında canınızı sıkabilir.

Yeni Journal’da yayımlanan köşe yazıları, yazarların kendi görüşlerini yansıtmaktadır. Yazıların tüm hukuki sorumluluğu yazarlara aittir.