Yaşım gereği gördüğüm ilk ve tek kanlı darbe girişimiydi. O gece sokakta, milli iradeye karşı gelen millette kurşun yağdıran eli kanlı kahpe darbecilere karşı dimdik ayaktaydık. Bugünde ayaktayız, hep ayakta olacağız. Türkiye geçilmez!

Evet. Bugün, 15 Temmuz 2016’da ülkemizde yaşanan hain, alçak ve kanlı darbe girişiminin beşinci yıldönümü. Darbeye karşı direnirken, alçak ve kahpelerin kurşunlarına hedef olan şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyor, yine bu alçakların kurşunlarına hedef olan gazilerimizi de şükranla anıyorum. Allah ülkemize bir daha göstermesin.

Devletin tüm kılcal damarlarına sinsice sızan Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz akşamı devletin silahlarını millete doğrultmasının üzerinden 5 yıl geçti. Demokratik yönetimi rafa kaldırmayı hedefleyen ve bu sinsi emellerini 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde 251 kişiyi şehit ederek gerçekleştirmek isteyen FETÖ’nün hain planında olayların merkez üssü Ankara oldu.

Başkomutan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir tarafından demokrasiye sahip çıkmak için meydanlara inen Türk’ü, Kürd’ü, Laz’ı, Çerkez’i, yaşlısı, genci, kadını erkeği herkes sokaklara dökülerek, bu aziz vatana sahip çıktı.

Canlarını hiçe sayarak tankların üzerine çıktı, namlunun önüne durdu ve hain darbe girişimini bertaraf etti. Tarihe geçen en büyük zaferlerden birine imza attı bu aziz millet.

Bu alçak ve hain yapının gerçek yüzünü bilmeyen yok. Bu hainlerle ilgili çok şey yazıldı, anlatıldı. Bu alçakların en etkili dönemlerinde bunlara karşı kalemini her zaman keskin ve sivri tutmuş biriyim. Bunun bedelini de en ağır şekilde ödeyenlerdenim. Yani özet olarak bu hainlerin sinsi emellerini ta o yıllarda fark etmiş ve yazılarımla da bunu paylaşan biriyim.

Bu alçaklar, millette namlu doğrultan hain ve kahpelerdir. Milletin parasıyla alınan silahlarla milleti şehit eden bu alçaklar, bugün adalet önünde hesap veriyorlar. Hepsi hücrelerde. İnşallah kaldıkları yerden de çıkmadan geberip gidecekler. Kadınları, dul küçücük sabileri yetim-öksüz bırakan bu alçakların arkasından Fatiha da okunmamalı. Cenaze namazları da kılınmamalı.

Devletin bu alçaklara yönelik amansız, kararlı ve samimi bir mücadelesi var. Başta FETÖ olmak üzere bütün terör örgütlerine karşı Cumhuriyet tarihinin en samimi, en kararlı ve en başarılı mücadelesi veriliyor. Allah’ın yardımıyla Türkiye inşallah bu mücadelede de başarıyla zafere ulaşacaktır.

Bu aziz vatanı savunmak için illa güvenlik görevlisi olmaya gerek yok. Millet olarak ülkemizi ve vatanımızı canımız pahasına koruyacağız, korumaya devam edeceğiz.Evet bugün, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü. Aziz vatan için canını hiçe saymış bütün şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz.

15 Temmuz hain, alçak ve kanlı darbe girişimini engelleyerek, tarihe geçen bu aziz milletten de Allah razı olsun. 15 Temmuz, tıpkı bir İstiklal gibi tarihe geçmiş bir millet zaferidir. Selam olsun darbeye karşı direnen asil yüreklere..

Yeni Journal’da yayımlanan köşe yazıları, yazarların kendi görüşlerini yansıtmaktadır. Yazıların tüm hukuki sorumluluğu yazarlara aittir.