Bütün dünyayı etkileyen pandemi nedeniyle uzun süredir memleketime ve değerli hemşerilerime hasret kalmıştım. Çok şükür bir günlük dahi olsa kadim şehir Diyarbakır’la ve hemşerilerimle hasret giderme fırsatım oldu.

AK Partimizin Kurucusu ve Genel Başkanı değerli Cumhurbaşkanımız Erdoğan’la birlikte geçtiğimiz Cuma Diyarbakır’daydık. Hemşerilerim büyük bir coşku ve sevgiyle Sayın Cumhurbaşkanımızı ve bizleri karşıladı. Gösterilen ilgi ve alakaya çok teşekkür ederim.

Sayın Cumhurbaşkanımız iki buçuk yıl aradan sonra Bismil Ovası Tarımsal Sulama Tesisleri, Diyarbakır Tekstil OSB 30 fabrika, 4. Oto Sanayi Sitesi ve yapımı tamamlanan diğer projelerin açılışını yapmak üzere Diyarbakır’daydı. Sur ilçemizdeki Kurşunlu Camii’nde Cuma namazını kıldıktan sonra şehirdeki temaslarına başlayan Sayın Cumhurbaşkanımız hem önemli mesajlar verdi hem de renkli görüntüler ortaya çıkardı.

İlk olarak partimizin il teşkilatı tarafından düzenlenen İl Danışma Toplantısına katıldıktan sonra Sayın Cumhurbaşkanımız 688 gündür mücadelelerini sürdüren Diyarbakır’daki Evlat Nöbeti’ndeki Anneleri ziyaret etti. Annelerin sürdürdükleri bu sabırlı ve sessiz mücadeleye destek veren Sayın Cumhurbaşkanımız onların bu onurlu davranışlarının yanında olduğunun güvencesini verdi.

Valilik önündeki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada Sayın Cumhurbaşkanımız önemli mesajlar verdi. Daha sonra İçkale’de gençlerle bir araya gelen Sayın Cumhurbaşkanımız burada renkli sahneler sergiledi. Gençlerle sohbet edip sorunlarını dinledi ve halay çeken gençlerin coşkusuna ortak oldu.

Gençlerle coşan Sayın Cumhurbaşkanımız ünlü sanatçı Neşet Ertaş’ın “Gönül Dağı” türküsünü seslendirdi. Bir günlük bu gezide Sayın Cumhurbaşkanımız vatandaşının yanında olduğunu onların dertlerini, tasalarını, sevinçlerini paylaştığını; halkın içinden çıkan bir lider olduğunu bir kez daha Türk milletine gösterdi.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Diyarbakır’da ve her yerde de belirtiği gibi yakın dönemde demokrasi ve özgürlükler konusunda birçok mücadeleye girildiği ve bu mücadelelerin hepsini milletle birlikte yürütüp zafere ulaştıklarını dile getirdi. Bunun en önemli örneklerinden birisi de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’dür.

Milletimiz demokrasiyi 15 Temmuz'da bütün dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz'da ülkesi için canını veren tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü kutluyorum. 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum.

Yeni Journal’da yayımlanan köşe yazıları, yazarların kendi görüşlerini yansıtmaktadır. Yazıların tüm hukuki sorumluluğu yazarlara aittir.