Baştan söyleyeyim; asla savaş yanlısı biri değilim. Amacım kimseyi kışkırtmak veya provoke etmek değil. Ama artık YETER!

Ben de bir insanım ve elhamdülillah Müslümanım. Din kardeşlerimin topluca katledilmesine isyan ediyorum. Günahsız, suçsuz, savunmasız sabilerin, kadınların katledilmesini arık yüreğim kaldırmıyor.

Günahsız, savunmasız sabilere bomba yağdıran terör devleti İsrail, başta ABD olmak üzere, bütün dünyanın desteğini almış durumda. AB ülkelerinin tamamı İsrail’e sınırsız destek veriyor.

Gazze bütün dünyaya karşı direniyor. Tek bir Müslüman ülke Gazze’nin yok edilme girişimine karşı hamle yapmıyor. Konuşmaktan, kınamaktan başka…

Kaç kişinin uykusu kaçırıyor bilmem ama, ben yatağa girmeye bile utanıyorum. Gazze’deki o kanlı sabilerin görüntüleri, annelerin feryat figanları, hiç gözümün önünden gitmiyor. Artık YETER!

Dile kolay! 

Tam tamına 8 aydır devam ediyor. Tüm dünyanın gözü önünde. 7 Ekim’den bu yana Filistin’de resmen soykırım ve vahşet yaşanıyor. Kadın, çocuk, yaşlı 38 binin üzerinde insan katledildi. Ve bu acımasız siyonist katliamın, her gün dozu daha da artarak devam ediyor.

Terör devleti İsrail, Filistin’i göz göre göre topyekun yok ediyor. İslam dünyası başta olmak üzere, bütün dünya öylece izliyor. Vallahi artık yüreğimiz kaldırmıyor. Günahsız, suçsuz sabiler, yaşlılar, kadınlar, her gün bombalarla katlediliyor. 

Her saat Gazze’den tüm dünyaya vahşet görüntüleri yayılıyor. Bombalar yağıyor, toplu katliamlar gerçekleşiyor. Biz daha ne kadar izleyeceğiz bu katliamı? Biz daha ne kadar acı çekeceğiz? Daha kaç bin çocuğun kanlı fotoğrafına bakıp gözyaşı dökeceğiz? Daha kaç bin annenin feryat, figanı uykularımızı kaçıracak?

İsrail, silahsız, savunmasız, körpe bebelere saldırırken, biz daha ne kadar eli kolu bağlı oturup izleyeceğiz? Gazze’de bomba var. Katliam var. Açlık sefalet, feryat figan ve çok büyük kayıp ve acı var. Bizler de öylece izliyoruz.. YAZIKLAR OLSUN!

Bunun hesabını Allah’a nasıl vereceğiz. Ümmet, kafirlerin, siyonistlerin katliamıyla yok oluyor. Ve biz sadece oturup izliyoruz. Allah kabul eder mi? Bunun hesabı çok çetin olacaktır.

Bu katliamı hala görmezden gelen ve İsrail’i kayıtsız destekleyen onlarca ülke var. Bununla da yetinmeyip, İsrail'e durmadan silah ve mühimmat yardımı yapıyorlar. Durum apaçık ortada.

Peki biz neden Gazze’de siyonistlere karşı savaşan babayiğitlere yardım ve destek vermiyoruz. Sözlü destek yetmez.

Arap ülkeleri, huzurlarından, lükslerinden taviz vermiyor. Saltanat meraklısı Arap ülkelerinin liderleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın binde biri kadar olmuş olsaydı, bu iş bu noktaya gelmez, bu katliamlar da yaşanmazdı.

Zaten onların vurdumduymazlığı, birlik kurmamaları, İsrail’i güçlendiriyor. Her ne kadar uluslararası anlaşmalar olsa da, artık oturup bir karar vermek gerekir.

İsrail’e karşı Müslümanların bir yaptırım gücü uygulaması lazım. Eğer bir yaptırım olmazsa, sadece basın açıklamalarıyla eylem, protestolarla ve starbucks basmalarla bu işin sonu gelmez.

İsrail kendisine göre kendi işini yapıyor. İslam coğrafyası da dik duruşuyla kendi üzerine düşeni yapmalıdır. Ümmetin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Dünyada 2 milyara yakın Müslüman var. Ama maalesef bölük bölük parça parça.

Dolayısıyla İsrail de bunu fırsata çeviriyor. Yoksa Müslümanlar birlik içerisinde olsa, 8 milyonluk İsrail’i tükürüğüyle boğar.

Başta ABD olmak üzere, AB ülkelerinin neredeyse tamamı İsrail'in yanında. Kayıtsız şartsız destek veriyorlar. Bununla da yetinmeyip, İsrail'e durmadan silah ve mühimmat yardımı yapıyorlar.

Aylardır süren katliam, küresel güvenlik açısından da artık ciddi bir tehdittir. Ve bu aslında bütün İslam ülkelerine bir tehdittir.  Gazze'deki katliam, bölgesel bir savaşı tetikleme potansiyeline sahiptir. Bu vahşete seyirci kalan bir anlayışla, Filistinlilerin güvenliğini zerre kadar umursamayan bir anlayışla, ilerleme kaydetmek imkansızdır.

O açıdan artık bir karar vermek durumundayız. İslam ülkeleri yanaşmıyorsa, biz kendi başımıza artık bir karar vermek durumundayız.

Türkiye eski Türkiye değil. Daha güçlü, daha kararlı, batıya bağlı olmayan, kendi göbeğini kendi kesen bir Türkiye’yiz. Ve Türkiye bu terör devleti İsrail’i tükürüğüyle boğabilecek güce sahiptir.

Mazlumlar için, savunmasız sabiler, kadınlar ve Müslümanların geleceği için, İsrail’le savaşmanın zamanı artık gelmiştir.

Her şeyi Allah’a bırakmayalım. Kafire, siyoniste karşı savaşalım. Allah bizimle..