30 Mayıs 2022'de gökyüzünde Aldebaran etkili bir yeniay meydana geliyor. Yeniay, yeni başlangıçlar ve yeni enerjiler anlamına gelmektedir. 

Gündem konusu ilişkiler, ortaklıklar, ticari anlaşmalar olacak. Merkür'ün retro pozisyonda ve Boğa burcunda olmasını düşünürsek bu dönem özellikle iş ve ticaret konusunda atılım yapmak isteyen vatandaşların şartları ve faktörleri iyi değerlendirmesini, atanma, tercih döneminde olan vatandaşların ise tercihlerine odaklanmasına, zamanın getirdiklerine uymasını altını çizerek tavsiye ediyorum. Taşınma, yer değişikliği, seyahat, evlilik vb. olaylar tutulmalar ile şekillenir.

Merkür retrosunda eksiklikleri tamamlarsınız. Merkür retrosu var diye hayatınızda dönüm noktası yaşayacağınız zamanları lütfen zehir etmeyin. Aşırı kaygı içindeyseniz uzman kişilerden haritanıza göre danışmanlık alabilirsiniz.

Mars ve Jüpiter koç burcunda kavuşum halinde, yeni sayfalar açmak için enerjinizi toplamış olabilirsiniz ve sabırsız davranıyor olabilirsiniz. Bu enerjiyi agresyon ve sabırsızlık yerine aklıselim bir şekilde değerlendirmenizi tavsiye ederim. 

Önünüzde iki seçenek olabilir. İlişki anlamında ya da iş anlamında kafanız karışık olabilir. Bu noktada kendinizi düşünerek hareket etmeniz konusunda gökyüzü uyarıyor. 

Kendinize dürüst olamadığınız her konuda yüzleşmeler yaşamak zorlayıcı olsa da en sonunda huzurlu ve mutlu olacak kişi sizsiniz. Bunun farkında olarak tercihlerinizi yapmalısınız. 

Bunun yanı sıra dedikodu yuvasında bulabilirsiniz fakat gözünüz ile görmediğinize, kulağınız ile duymadığınıza inanmamak hayrınıza olacaktır. 

Eski sevgililer döner mi? Dönebilir. Eski sevgililerin dönmesinin size katkısı ne olacak bununla ilgili de bir yüzleşme yaşamanız her şeyi çözecektir. Her ne kadar klişe de olsa gerçek sevgi retro metro dinlemez. İradenin de varlığını unutmamamız gerekiyor. Bu dönemde hissettiğiniz duygular kalıcı olmayabilir. Bu yüzden retro sonrası hissettiğiniz duyguları, akıl süzgecinden geçirebilirsiniz. Ay tutulması döneminde yakıp yıktıysanız, kestirip attığınız konu tekrar gündeme gelecektir. 

Önümüzdeki 15 günlük süreçte iletişim yoğun olur, telefonlara, maillere yetişemeyebilirsiniz. İmza veya sözleşme gibi durumlar içindeyseniz 7 Haziran’dan itibaren uygun zamanlara giriş yapıyoruz. 

Kendi halinize bakmadan uzman olmadığınız bir konu hakkında eleştiri yapmaktan uzak durmalısınız. Eleştirmeden önce aynaya bakıp kendinize şu soruyu sorun: ''Ben bu konuda ne kadar yetkinim?'' Sizi ilgilendirmeyen konularda söz sahibi olmayın. Global anlamda anormal yağışlar, değişken hava muhalefeti ön planda olur. Gündem çok hızlı bir şekilde değişir. İfşa videoları ve fotoğrafları gündeme düşebilir ki bu dönemde çok ilgi ya da tepki çekmez. 

İthalat, ihracat, çocuklar, eğitim, sınavlar, tercihler, seyahatler, ticari anlaşmalarla ilgili yeni kanunlar ikizler yeniayının konusu. 

Ticarette yalana batan vatandaşlar için can sıkıcı bir 15 günlük süreç...

Yeni Journal’da yayımlanan köşe yazıları, yazarların kendi görüşlerini yansıtmaktadır. Yazıların tüm hukuki sorumluluğu yazarlara aittir.