31 Mart 2024 tarihinde ülkemizde yerel yönetimlerin belirleneceği yerel seçimler yapılacaktır.

Bu tarihlerde siyasi partilerin belirlediği adayların göreve Talip olma çabaları 01 Nisan 2024 tarihinde belli olacaktır.  Tabii bu çabaların kimine göre makam Sevdası, kimine göre temsil ettiği Siyasi partinin yereldeki başarısı, kimine göre isim yapma yolunda atılan ilk adım vs .....

Bizler açısından halk açısından önemli olan bunun bir HİZMET YARIŞI olarak benimsenmesi bu yönde bir yarış olması.

Gelecek olan, yani yeni kazanacak olan adayın vizyonunun temsiliyet kabiliyetinin ve bulunduğu şehre katacağı değerin çalışma programlarının projelerinin halkın yaşamını kolaylaştıracak uygulamaların hayata geçirilecek vasfının olması.

Bu vasıftaki  birininde , o makama gelmesi de bizler açısından Elzem olacaktır. 

Bahsettiğim vizyondaki adayların, A partisinden yada B partisinden olmasının kendi şahsi nazarımda da bir önemi yoktur.  Amaç HİZMET YARIŞI İse, öylede olmalı. 

Kendi yaşanmışlıklarım ve kendi gözlemlerime göre stk'lar, odalar siyaset üstü kurumlardır.

 Hiçbir zaman hiçbir partiye taraf olmadan tamamen temsil ettiği sektörün esnafın ve şehrin sorunlarına çözüm mücadelesine giren ve bu konuda mücadele eden resmi bir çözüme katkı sunmak adına bu mücadeleye ortak olma çözüm bulma mücadelesinde olmalıdırlar,ki  Bizler bunun en iyi örneğiyiz kurum olarak.....

Bizlerin temsil ettiği kitlelerin içinde her partiye gönül vermiş birbirinden değerli üyelerimiz var. Oda üyelerimizin içinde her fikirde esnaf var ama hepsinin de ortak derdi ekmek mücadelesi.

Bu yüzdendir ki Esnafın isteği  HİZMET YARIŞI

Esnafın bugünkü derdi kendi ekonomisi ve bu ekonominin düzene girmesi için verdiği mücadele siyasetten Çok ayakta kalma mücadelesidir.

Hani derler ya berberde kuaförde hep siyaset konularının seçim konularının konuşulduğu, o eskidendi şimdilerde ekonomi konuşuluyor. Esnaf akşam evine giderken alması gereken evine çocuklarına götürmesi gereken ve çocuklarının beklediği ihtiyaçlarının temini için formüller üretip planlamalar yaparken nasıl temin edeceği konusunda tam bir Ekonomist edasıyla çalışması ve mücadelesi.

Şunu da Unutmamak gerekir Şartlar ne olursa olsun esnaf her zaman şükredendir az olduğunda az yer, çok olduğunda çevresine yardım eder.

 Esnafın derdi bu zor ekonomide bile kendini unutup kendi şehrine fayda sağlayacak bu hizmet yarışını göğüsleyecek  birinin gelmesi.

Esnaf bir şehrin dinamosudur. Bir şehir düşünün yerel yönetimin hep yaptığı hizmetlerle konuşulması Yada tersi....... şehrin ekonomisini alt üst eden başka konularla konuşulması. 

ESNAF HALKIN KENDİSİDİR

ESNAF MUTLUYSA HALK MUTLUDUR.

Türkiye ekonomisinin sancılı oldugu bu dönemlerde yerel ekonominin kişisel çıkarlara yönelik kullanılmaması, tamamen şehrin ekonomisine kullandırılması hem esnafın hemde şehir halkının temennisidir.

Adaylarımızın bu konuları dikkate alması kalan bu süreçte bunun mesajını halka vermesi büyük bir önem taşımaktadır.

Esnafımıza ve halkımıza bu duyarlılıkları bu fikirleri tasıyan aynı zamanda hayata geçirebilecek donanımdaki  TÜM ADAYLARIMIZA

BAŞARILAR DİLİYOR, SAYGILARIMI SUNUYORUM