27.Beautyworld Middle East Güzellik Kozmetik sağlık Endüstrisi fuarı için Dubaideyiz.....

57 ülke 1750'den fazla şirket ve 50.000'in üzerinde sektör ortağıyla küresel trendler yenilikler Seminerler ve iş görüşmelerinin düzenleneceği dubai Dünya Ticaret Merkezi ziyaretçileri arasında,

Diyarbakır Berberler kuaförler ve güzellik uzmanları esnaf odamızın girişimleri ile KOSGEB Diyarbakır İl müdürlüğümüzün ve Diyarbakır esnaf odalar birliğimizin destekleri ile Türkiye geneli katılım sağlayan değerli meslektaşlarımızla katılım sağlayacağız.

Emeği geçen ilgili kurumlarımıza odamız adına teşekkürlerimi sunuyorum. Fuara katılım sağlayacak olan Şanlıurfa'dan ve Diyarbakır'dan değerli dostlarımızla meslektaşlarımızla ulaşımla ilgili çok ilginç ve çok enteresan bir seyahat yaşadığımızın altını çizmek istiyorum.

Dünyanın önde gelen Havayolu  ve her zaman bir numara olan havayolu markamız Türk Hava Yolları. Bunu anlatırken hava yollarımıza toz kondurmak adına demiyorum nadir de olsa bu tür şeyler olabiliyor O da bize denk geldi diyelim Ama burada çalışanların personellerinin hatası olduğu inancını da taşımaktayım.

Seyahat acentamızın çok değerli yetkilileri Zamandan tasarruf etmek açısından bizlere de eziyet olmaması açısından Şanlıurfa istanbul ve Dubai olarak bağlantılı uçuşla biletlerimiz alındı.

Ilk olarak Şanlıurfa'dan İstanbul'a 45 dakika rötarlı bir uçuşla ve akabinde istanbul'a inişte İstanbul havalimanı'ndaki yoğun trafikten dolayı 45 dakika havada kalmamız ve ondan sonra hava alanına indiğimizde de Dubai uçağının kalkışı bizlerin İstanbul havaalanına inişi ile Dubai uçağının alkışı arasında 15 dakika var İkisi de Türk Hava Yolları ama bizlerin o uçağı kaçırdığına dair personellerin ekibin Hiç kimsenin de bir bilgisi yok bir hazırlık da yok bir çözüm de yok ta ki kendimizi ifade edene kadar sıkıntımızı anlatana kadar bir saat geçti zaten olabilir dedik yaşanabilir bu tür problemler ...

Çözüm konusunda Kocaman bir sıfır ve beceriksizlik çözüm arayışında ses tonlarımızın yükselmesi nedeniyle bir sonraki uçakta 6 kişilik yer olduğunu iki kişi için yer olmadığını Bu iki kişi de başka firmadan bilet almamız söylendi bizde iki tane bileti başka havayolu şirketinden aldık.( İadesi olmayan bilet) satın alındıktan sonra bize verilen bilgi sizlere Atatürk Havalimanı'ndan 8 kişiyi de aynı anda göndereceğiz denildi sizleri Atatürk Havalimanı'na yetiştirmemiz lazım dediler. Aldığınız 2 kişilik bileti de yakmanız lazım dediler O biletler de yandı. Atatürk Havalimanı'na gittiğimizde yetkililerin konudan haberlerinin olmadığı ve mevcut uçağın kalktığını ve uçakta da bir sürü boş yer olduğunu söylediler. Bizlere böyle bir bilgi verilmedi dediler peki Nasıl olur da biz Sabiha Gökçen'de yetkililerle bir saat bir buçuk saat bunun tartışmasını bunun çözümünü aradık.

Sonuçta KOSGEB destekli bir proje prosedürlerle tamamen uymak lazım saatinde gitmek lazım saatinde orada olmak lazım falan filan bu bilinçle itirazlarımız sonuç vermedi. Peki ne yapacağız çözümünüz nedir dediğimizde sizi yarınki uçakla göndereceğiz Emirates Hava Yolları ile göndereceğiz denildi.

 Bize Sabiha Gökçen böyle bir öneride bulunmadı bize böyle bir anlaşmamız yok denildi ama Atatürk Havalimanı'nda Evet böyle bir anlaşmamız var Sizi onlarla gönderebiliriz ancak dediler Tamam dedik Şimdi ne yapacağız o zaman, artık pert olduk, dediler sizi otele göndereceğiz konaklayacaksınız konaklamanızı karşılayacağız sizi yarın otelden alıp havaalanına getireceğiz Tamam dedik otele gittiğimizde Sabah saat 5:00......

Ertesi gün saat 12.00'de otelden alındık saat 4.30'da Emirates Hava Yolları ile Dubai'ye inişimizi gerçekleştirdik zorlu bir süreçten sonra bu sürecin yaşanması tamamen personelin bilgisizliği beceriksizliği diyelim Bu  markada yaşanabilecek bir problem olmamalı.....

Dubaiden sevgiler saygılar.  (Devamı birsonraki yazımda)