30 Nisan 2022 23.28'de Boğa burcunda kuzey düğüm yönlü bir Güneş tutulması meydana geliyor. Hali hazırda etkileri altındayız. Kuzey düğüm yönlü olmasından dolayı, ileriye taşıyan nitelikte bir tutulma bizleri bekliyor. Tutulmalar kadersel etkiler barındırır, irade dışı gerçekleşen olayların vuku bulduğu zamanlardır fakat bu tutulmada irade de devrede olacak.

Sabit nitelikteki tutulma büyük bir değişime işaret ediyor. Değişime ve vereceğiniz kararları uygulamaya geçirecek cesarete sahipseniz korkacak bir durum yok. Bunun yanı sıra tutulmaya yoğun balık vurgusu eşlik edecek.

Balık bulanık sular demektir. Şu anda önünü göremediğiniz, hiçbir şeyden emin olamadığınız bir durum içindeyseniz, durumu veya konuyu akışa bırakmakta fayda var.

Uzun zamandır dipleri gören kişiler için turnayı gözünden vurma vakti. Toprak ve su grubu için olumlu, sabitler için harekete geçtikleri takdirde güzellikler bekliyor.

Gündemi oluşturan konular; inanç, din, din adamları, yurt dışı, yüksek öğrenim, akademik hayat, üst benlik çalıştırdığımız konular.

Tutulma, anın haritasında 4. evde gerçekleşiyor. Kimileri ev, araba gibi gayrimenkul yatırımlara girebilir. Beklemediği yerden; miras ya da geri ödenmemiş gibi yüklü bir para gelebilir. Bazıları ev, yer, yurt değiştirme kararı alabilir. Şu anda gündem olmasa bile Uranüs etkisi ile beklemediğiniz bir anda gündem oluşabilir.

Üniversiteler, sınavlar, akademik hayat ile ilgili konularda yeni kanun haberleri gündeme düşebilir. Özellikle mülteciler ile ilgili yoğun bir gündem oluşacağına işaret ediyor, bu güçlü tutulma. Sanki geçmişte bir yerde şimdiki zamanı yaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Bazıları için kadersel evlilikler gündeme gelebilir. Hiç ummadığınız bir anda hayatınıza biri girebilir önümüzdeki 6 aylık süreçte evlilik kararı alabilirsiniz. Bazıları ise kariyer açısından oldukça önemli bir gelişme yaşayabilir. Terfi, başka yerden teklifler alabilir.

Finansal anlamda kaynakları doğru kullanmak için fırsatlar yakalayabilirsiniz fakat riskli yatırımlardan uzak durmakta fayda var. Altın önümüzdeki günlerde düşebilir fakat bu düşüş sürecini iyi değerlendirmek gerekir. İlerleyen zamanda yeniden artacağı düşünülürse, düşmüşken almak mantıklı bir yatırım olacaktır. Not : Yatırım tavsiyesi değildir.

Tarım ve topraklarla ilgili problemler, ithalat, ihracat, anlaşmalar, deniz, okyanus ,gelgitler, tsunami gibi konular gündemde olabilir.

Yeni Journal’da yayımlanan köşe yazıları, yazarların kendi görüşlerini yansıtmaktadır. Yazıların tüm hukuki sorumluluğu yazarlara aittir.