Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından başlıklar şöyle:

"Ekrem Başkan oldukça güzel bir konuşma yaptı ve hepimizi heyecanlandırdı. Ne için iktidar?  Kadın- erkek eşitliği, her evde huzur ve bereketin olması için iktidar, adalet, hukuk için iktidar, başı açık - başı kapalı ayrımını ortadan kaldırmak için iktidar. Halk için iktidar.

Türkiye’yi yönetirken hiçbir ayrım yapmayacağız, herkesi kucaklayacağız. Bizim kitabımızda ayrımcılık yoktur herkes bilsin.

Harcadığımız her kuruşun hesabını millete vereceğiz. Biz kul hakkını gözeteceğiz, atama bekleyen öğretmenleri öğrencileriyle buluşturacağız.Hiç kimse aç ve açıkta kalmayacak. Bütün mücadelemiz bunun için.

Bütün belediye başkanlarımız depremde soluğu deprem bölgesinde aldı, herkese hizmet veriyorlar, hiçbir ayrımcılık yapmıyorlar.  İstanbul kadim bir şehir. İBB Başkanı İmamoğlu, Allah nasip ederse Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak da aynı zamanda görevini yapacak.

İstanbul’a hizmet ederken önüne konan engelleri tek tek kaldıracak ve hedef İstanbul, hedef Türkiye, hedef kalkınma ve büyüme diyecek.

Erdoğan ve Putin yüz yüze görüşecek! Erdoğan ve Putin yüz yüze görüşecek!

İkinci Cumhurbaşkanı yardımcısı adayımız Mansur Yavaş. Elinden gelen bütün gücü gösterecek. Bizim tarihimizde iki önemli başkent var. Osmanlı’nın başkenti İstanbul ve cumhuriyetin başkenti Ankara. İki başkenti yöneten güç, aktör aynı zamanda cumhuriyetimizin en önemli yılında, yani 100.yılında Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görev yapacaklar, iki kadim kente hizmet verecekler.

Zor durumda olduğunuzu biliyorum, geçim sıkıntısını, işsizliği biliyorum ama bunun karşılığında malı götürenleri de çok iyi biliyorum.

Haksız olarak alınan, Hazine’den çalınan 418 milyar doları alacağım bu milletin cebine koyacağım. Bana karşı çıktıklarını biliyorum, Kılıçdaroğlu gelmesin diye çaba harcadıklarını biliyorum. Benim tek güvencem bu ülkenin insanları, sizlersiniz.

Beraber, birlikte, adalet için, hak için, hukuk için mücadele edeceğiz. Ekrem Başkan uzun yıllardır İstanbul’da yapılamayanı yaptı. Hiçbir ayrım yapmadan herkesi kucaklayarak hizmetini yaptı. Aynı hizmeti hem İstanbul hem Türkiye için yapacak. Hepinizin huzurunda onu yürekten kutluyorum."