Bennett'in ölümünü yayıncı Sylvia Weiner doğruladı ve usta şarkıcının New York'ta yaşamını yitirdiğini açıkladı. 97. doğum gününe sadece iki hafta kala hayatını kaybeden sanatçının ölüm nedeni henüz açıklanmadı.

20 kez Grammy kazanan sanatçı, 1950'lerden bugüne dek yeni albümleri listelere giren tek sanatçı olarak tarihe geçmişti. İki kez de Emmy kazanan Bennett'ın 36 Grammy adaylığının yanı sıra pek çok da onur ödülü bulunuyor.

Homeros Festivali’ne muhteşem açılış Homeros Festivali’ne muhteşem açılış

3 Ağustos 1926'da Queens'te İtalyan yoksul bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Bennett'a 2016'da Alzheimer teşhisi konmuştu. Ancak sanatçı, 2021'e kadar konser vermeye ve kayıt yapmaya devam etmişti.

Frank Sinatra onu "dünyanın en büyük pop şarkıcısı" olarak nitelendirmişti. 80 yıla yayılan profesyonel kariyerine 1949'da başlayan Bennett, 50'ler ve 60'ların başında en iyi pop sanatçılarından biri olarak tanımlanıyordu.

Bennett'ın kariyeri, 90'larda ve yeni milenyumda oğlu Danny'nin menajerliğinde tekrar yükselişe geçti. Daha sonraki yıllarda, Amy Winehouse ve Lady Gaga'yla düet yapan Bennett, caz sanatçısı Diana Krall'la da bir albüm çıkardı. 

Son kez Ağustos 2021'de New York'taki Radio City Music Hall'da Lady Gaga'yla birlikte sahne aldı.

Kaynak: Independent Türkçe