EURO 2024 Avrupa Şampiyonası D Grubu ikinci hafta mücadelesinde Türkiye, yarın Bursa’da Hırvatistan’ı konuk edecek. A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Bursa Büyükşehir Belediyesi stadyumunda kaleci Mert Günok ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan tecrübe çalıştırıcı Ermenistan maçını değerlendirerek başladığını konuşmasına şöyle devam etti:

“Genel bakıldığında 2 maç farklı olacak. Ermenistan konusu hassas konuydu. Oynadığımız rakip değişiklikler yapmıştı. Ama aynı zamanda sahada maç başladığında istediğimiz performansı sahaya yansıtamadık. Maç içinde yarı devrede taktik değişikliğe gittik olumlu dönüş aldık. Şu an farklı ortamda yani evde oynuyoruz. Arkamızda 40 bin taraftar olacak. Karşımızdaki rakip dünyanın en iyi takımlardan birisidir. Bireysel performansı yüksek olan oyunu domine etmeyi seven bir takım. Ermenistan’da olduğu gibi favori takım biz değiliz. Tüm bunlara bakıldığında insanın kendisi sahaya çıkası geliyor. Biz hep söylediğimiz gibi en büyük takımlarla kıyaslanmak istiyoruz. Bu da yarın örnek bir maç olacak."

3’lü savunmayla ilgili yöneltilen soruya Kuntz, “Kasım ayındaki maçlarda 3’lü oynadığımızda Çağlar da kadrodaydı. Aslında son maç hazırlığında bu konuda çalıştık ama sahaya yansıtmak da zorluk çekmiş olabilirler. İlk devrede eksik olan, daha çok futboldaki temel ihtiyaçlardı. İkili mücadele, güç, kuvvet, istek gibi şeyleri siz sahaya yansıtmadığınızda 3 ya da 4 hangi sistem oynarsanız oynayın önemi kalmıyor. Hırvatistan ile ilgili her şeye katılıyorum. İdmanda tüm oyuncular kadroya katılacak durumda olursa ona göre oyun planı hazırlayacağız” ifadelerini kullandı.

Galatasaray, Buruk için opsiyon kullandı! Galatasaray, Buruk için opsiyon kullandı!

Hırvatistan - Galler maçının bir kriter olmadığını belirten Kuntz, “Futbolda böyle şeyler olabilir. Son dakikada taçtan yenen gol şansızlık olabilir. Hırvatistan’ı kafamızda analiz ettik. Biz Galler’le oynadıkları o maçı baz almıyoruz” dedi.