Güneş ve Ay’ın yörüngelerinin ekliptiğe göre Kuzey ve Güney yönünde kesiştiği noktalardır. Kuzey düğüm kazanmamız gereken niteliklerden bahsederken, Güney düğüm bırakmamız gereken eğilimlerden bahseder. 

Ezbere bilgi olmaması adına ufak bir yorum katmak istiyorum. Ay düğümlerini anlamaya çalışırken aklınızda şu cümle bulunsun : ‘’Güney düğümden faydalanarak Kuzey düğüme ilerlersiniz. ‘’Düğümlerin arasında ince bir denge vardır. İkisi de birbirini tamamlayan bir özelliğe sahiptir. “

Gelelim tutulmalara, Güneş ve Ay tutulmalarında, ay düğümleri oldukça önemli bir rol üstlenmektedir. Güneş ve Ay ortalama 20 derece yakınlarında bir ay düğümü varsa; Ay, Yeniay fazındaysa, bu görünüm Güneş tutulması adını alır. Ay, Dolunay fazındaysa, bu görünüm Ay tutulması adını alır. 

Tutulmaların önem arz etmesi ay düğümlerinden kaynaklanıyor yani. Tutulmaların neden kadersel etkiler taşıdığının nedenini şimdi daha iyi anlıyor olmalısınız. 

Güneş utulmalarının etkileri 6 aya kadar etkili olup, kadersel yeni enerjilerin, yeni gündemlerin oluşumu olarak yorumluyoruz. Ay Tutulmalarının etkileri 3 aya kadar etkili olup, kadersel bitişler, tamamlanmalar olarak yorumluyoruz. 

Güneş tutulmaları genel anlamda etkiler gösterirken, Ay tutulmaları bireysel anlamda etkiler gösteriyor.

Yeni Journal’da yayımlanan köşe yazıları, yazarların kendi görüşlerini yansıtmaktadır. Yazıların tüm hukuki sorumluluğu yazarlara aittir.