UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu üçüncü maçında yarın deplasmanda Letonya ile karşı karşıya gelecek A Milli Takım'da Teknik Direktör Stefan Kuntz ve oyunculardan Umut Nayir karşılaşmanın oynanacağı Skonto Stadı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kuntz, 20 aydır milli takımla çalıştığını belirterek, "Letonya ile daha önce oynadığımız karşılaşmaya göre farklı bir Milli Takım ve farklı bir kaliteyi sahada göreceğinizi düşünüyorum. Ortam ve baskı olarak Letonya ile daha önceki maçlara göre biraz daha rahat bir maç bekleyebilirim. Grupta sekiz maçımız var, bu maçı kazandığımızda önümüzdeki hedefe biraz daha yaklaşmış oluyoruz. Bu nedenle maçın ne kadar önemli olduğunun bizler de farkındayız. İlk maça göre çok daha rahat bir maç olur mu emin değilim, rakibimiz de kendini geliştirdi. Şu da bir gerçek biz de kendimizi geliştirdik ve bunu yarın saha yansıtmamız gerekiyor. Rakibimiz, fiziksel olarak güçlü bir takım, yüksek toplarda zorlayabilecek bir takım. Benim görevim oyuncularımı en iyi şekilde hazırlamak ve kendi yapabildiklerimizi sahaya yansıtmalarını sağlamak" diye konuştu.

Alman teknik adam, sakatlıkları bulunan Enes Ünal ve Cenk Tosun'un eksikliğiyle ilgili soruyu, "Bu oyuncular as oyuncular olduğu için ister istemez takımda eksiklik hissedilecektir. Böyle oyuncular eksik olduğunda, diğer oyuncular onların açığını kapattılar, yine aynısı olacağını düşünüyorum" şeklinde yanıtladı.

Stefan Kuntz, Letonya hakkında, "Onlar da hocaları ile gelişim gösteriyorlar. Neleri iyi veya kötü yaptıklarını takımımla analiz etmem gerekiyor. Bu konulara çok fazla girmemeliyim. Genel olarak geçmişe göre daha iyi bir takım olduklarını düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu. A Milli Takım Teknik Direktörü Kuntz şöyle devam etti:

4 sezon sonra kaybetti! 4 sezon sonra kaybetti!

"Sonuçta üst sıralarda yer almak ve Avrupa Şampiyonası'na gitmek istiyorsak en az üç rakibimizi geride bırakmamız gerekiyor. Uluslar Ligi dolayısıyla Avrupa Şampiyonası için bir şansımız daha olsa da o bizim için bir ekstra, normalde bu elemeler üzerinden gitmek istiyoruz. A Milli seviyesinde, baskı her maçta hoca ve oyuncular için olacaktır. Yalnızca bu iki maç sonunda değil, tüm maçlar sonunda zirvede olmak isterim" yanıtını verdi.