Sesin, medya ve iletişim dünyasındaki etkisini tartışmak üzere düzenlenen atölyede, podcast formatının medya sektöründeki dinamikleri ele alınacak. Podfresh'in kurucu ortaklarından Uraz Kaspar ve Aykut İbrişim, katılımcılara sesin ve hikayenin gücünü keşfetme fırsatı sunacaklar.

Atölye kapsamında, katılımcılar podcast'lerin gazetecilikteki rolünü, haberlerin podcast formatında nasıl sunulabileceğini ve ses ile hikaye anlatmanın inceliklerini öğrenecekler. Bu interaktif atölye, medya profesyonellerine yeni beceriler kazandırmanın yanı sıra, podcast formatının haber üretimindeki potansiyelini keşfetmelerine olanak tanıyacak.

Tesla'da büyük kayıp Tesla'da büyük kayıp

GGC Eğitim ve Dış ilişkilerden Sorumlu Y.K Üyesi Hozan Adar, atölyeyle ilgili yaptığı açıklamada, "Medya dünyasında sesin giderek daha önemli hale geldiğini görüyoruz. Podcast'ler, haber anlatımını ve iletişimi derinleştiren etkili bir araç haline geldi. Bu atölyeyle, gazetecilerin seslerini duyurmak için yeni yollar keşfetmelerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz" dedi.

Atölye kapsamında konuşan Podfresh kurucu ortağı İlkan Akgül “Podfresh olarak Diyarbakır’da bulunmak bizim için çok özel. Burada verdiğimiz her eğitimde biz de katılımcılardan yerel medya dinamiklerine dair birçok şey öğrenip onu podcast ile harmanlıyoruz. Tüm katılımcıları bekliyorız.” dedi.

Atölye, medya sektöründe çalışan gazetecilerin yanı sıra, iletişim öğrencileri ve sesle hikaye anlatımına ilgi duyan herkes için açık olacak. Katılımcılar, podcast'lerin gücünü keşfetmek ve gazetecilikte yeni bir perspektif kazanmak için 11 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00'te GGC Park 75 yerleşkesinde buluşmaya davet ediliyor.

Editör: Çınar Ayser Çınar