Yetkililer Talebi Olumlu Karşıladı,Çalışma Başlatıldı


24 Ocak 2001 tarihinde hain bir suikast sonucu şehit edilen, cenazesi yüzbinlerce Diyarbakırlı tarafından memleketi Sakarya’ya uğurlanan, bugün hala bir çok iş yerinde resimleri asılı olan ve ismi yüzlerce çocuğa verilen Ali Gaffar Okkan’ın ismi Diyarbakır’da bazı eğitim kurumlarına verilmişti. Önemli hamle ise Güneydoğu Spor Yazarları Derneği’nden geldi. Dernek, 2018 yılında hizmete giren ve Türkiye Kupası finali ile Türkiye-İskoçya milli maçı dahil önemli organizasyonlara ev sahipliği yapan Yeni Diyarbakır Stadı’na Ali Gaffar Okkan isminin verilmesi için çalışma başlattı. GSYD’nin önerisini değerlendiren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi,konuyu spor bakanlığı yetkilileriyle görüşerek olumlu yanıt aldı.

WhatsApp Image 2024-01-25 at 12.14.51
Önümüzdeki günlerde alınacak kararla 33 bin seyirci kapasiteli Diyarbakır Stadı’nın isminin “Ali Gaffar Okkan Stadyumu” olarak güncellenmesi bekleniyor.

Kamuoyu Gelişmeye Destek Verdi

Fenerbahçe'nin kamp kadrosu belli oldu Fenerbahçe'nin kamp kadrosu belli oldu

WhatsApp Image 2024-01-25 at 12.14.52 (1)
Diyarbakır’da Diyarbakırspor onursal başkanlığı yapmasının yanı sıra bir çok spor branşına destek veren ve kendisi de aynı zamanda eski sporcu olan Ali Gaffar Okkan’ın isminin stadyuma verilecek olması” ben sapına kadar Diyarbakırlıyım” dediği Diyarbakır’da heyecanla karşılandı. Güneydoğu Spor Yazarları Derneği (GSYD) Başkanı Mehmet Yılmaz Bay,”Ali Gaffar Okkan bu kentin ölümsüz değeridir. Spor ve Diyarbakırspor denilince akıllara kendisi geliyor. İsminin stadyuma verilmesi yerinde ve anlamlı olur. Biz teklifimizi yaptık. Sağolsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi yetkililerle görüştü ve olumlu yanıt aldı. İnşallah Ali Gaffar Okkan’ı sevenlerin hayali olan bu beklenti cevabını bulacak.” dedi.

WhatsApp Image 2024-01-25 at 12.14.52