Üsküdar’daki Sultan Abdulhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gece saatlerinde yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin uzun saatler sonucu söndürebildiği yangın sebebiyle hastanede tedavi gören hastalar, çevredeki diğer hastanelere sevk edilirken, İstanbul Valiliği, bir hastanın hayatını kaybettiğini bildirdi.

Üsküdar’da bulunan Sultan Abdulhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 6. katında bulunan ameliyathane kısmında, saat 02.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle çıktı. Hastanede dumanların yükseldiğini fark eden görevliler itfaiyeye haber verdi.

2-002.jpg

Ardından hastaneye çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken hastanede tedavi gören hastalar hastanenin bahçesine çıkarıldı. Buradan ambulanslara alınan hastalar çevrede bulunan diğer hastanelere sevk edildi.

Seyir halindeki araç küle döndü! Seyir halindeki araç küle döndü!

Yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 4 saat süren çalışmaları sonucu tamamen söndürüldü.

1-001.jpg

'BAKTIM Kİ KIIVILCIMLAR'

Hastanede yatan hastalardan biri, “Biz uyuyorduk, kattaki hemşireler ve hasta bakıcılar bize hemen boşaltmamızı söylediler. Bu arada tabii hemen pencereye çıktım baktım ki kıvılcımlar atıyor dışarıya. Karşımda da yaşlı bir amca vardı hemen onun fişlerini çektim ve sedyeyle dışarı çıkardım. Sonra görevliler ve itfaiye geldi ve diğer hastaları da tahliye ettiler” şeklinde konuştu.

Yangın ile ilgili incelemeler devam ediyor.