Volkan ESER / Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)  Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın toplanacak. Toplantıda 31 Mart seçimlerinin ardından yapılan değerlendirmelerde gelinen son durum masaya yatırılacak. Geniş kapsamlı MYK, partinin yeni bir yol haritasının belirlemesinde etkili olacak.

Wertyuı-6

AK Parti’nin yarın genel merkezde gerçekleştirilecek olan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı öncesinde, yerel seçimlerin ardından elde edilen sonuçların detaylı bir şekilde analiz edildiği, parti içi kulislerde önemli değişikliklerin beklendiği ifade ediliyor.

Erdogan Aa 1943163

SOMUT ADIMLAR ATILACAK

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında yapılacak MYK toplantısında, seçim stratejileri ve aday tanıtım süreçlerinde yaşanan eksiklikler gibi konular ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, toplantıda bu konularla ilgili somut adımlar atması ve sorumlulukları belirlemesi bekleniliyor. Parti içerisindeki genel başkan yardımcıları ve yerel yönetimlerde görev alan isimler üzerinde değişikliklerin olacağı iddia ediliyor.

848385

İL BAŞKANLARIYLA START VERİLECEK

AK Parti’de değişim süreci, il başkanlarıyla başlayacak. Daha önce MYK’da hangi illerde değişime gidileceği ele alınırken, bu kez ilçe boyutuyla değerlendirme yapılacak. Görevden alınacak isimlerin yerlerine özellikle kaybedilen illerde kendini daha iyi ifade edebilecek, muhalefet becerisi olan isimlerle yola devam edilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, “Kongremizin öncesinde de farklı kademelerde bayrak değişimlerine gideceğiz” demişti.

Werty-28

Yarınki toplantıda değişimin startının verileceği kesin bilgiler arasında. İl ve ilçe başkanlarıyla başlayacak olan değişimin genel merkez kadroları ve bakanlık kabinesini de kapsayacağı ileri sürülüyor. Kabinede en az 6 bakanın değişeceği, genel merkez kadrosunda da kapsamlı bir değişimin olacağına kesin gözle bakılıyor.

E W R E S T Y

Bayram alışverişinde giyim satışları patladı! Bayram alışverişinde giyim satışları patladı!

Hem parti içi, hem de parti dışı bütün gözler, yarın yapılacak kritik AK Parti MYK’sına çevrilmiş durumda.