Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy İstiklal Caddesi'nde yaşanan patlamayla ilgili bir paylaşım yaptı. Zelenskiy, 'Türk halkının acısı acımızdır' dedi.

Bugün tüm Türkiye İstanbul İstiklal Caddesi'nde yaşanan patlamayla sarsıldı. Patlamada ne yazık ki 6 kişi hayatını kaybetti 53 kişi de yaralandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim'deki patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Burada bir terör kokusu var. Bir kadının bu olayda rol oynadığı şüphesi var. İncelemeler devam ediyor" dedi.

Putin, Rusya’da LGBT propagandasını yasakladı Putin, Rusya’da LGBT propagandasını yasakladı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiğini bildirirken BTK ise ardından sosyal medya platformlarında bant daraltma uygulaması yapıldığını duyurdu.

Olayın ardından da sosyal medya sitelerinde siyasi isimlerden hem de halktan konuya ilişkin tepkiler geldi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy İstiklal Caddesi'nde yaşanan patlamayla ilgili Türkçe bir paylaşım yaptı.

Zelenskiy yaptığı paylaşımda "İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada çok sayıda can kaybı ve yaralı olduğu haberini derin üzüntüyle öğrendim. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerimi sunuyorum ve yaralananlara acil şifalar diliyorum. Dost Türk halkının acısı bizim acımızdır." dedi.
 

s-754b075b60597cab2a05398e20d1b3b15760220d