Eskişehir’de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101’inci yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

esk
Valilik Meydanı’nda gerçekleştirilen törende ilk olarak günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Ardından Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy ve Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı İsmail Güneykaya, Atatürk heykeline çelenk sundu. Tören, saygı duruşunda bulunulduktan sonra askeri bando eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Elazığ’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Atatürk anıtına çelenk kondu, tebrikler kabul edildi.

el-1
Yurt genelinde olduğu gibi Elazığ’da da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı. Kutlamalar, sabah valilik önünde başladı. Törene, Vali Ömer Toraman, AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 8’inci Kolordu Komutanı Tümgeneral Tamer Atay, İl Jandarma Komutanı Murat Evren, İl Emniyet Müdürü Adnan Karayel, protokol üyeleri, STK temsilcileri kurum amirleri, jandarma ve emniyet personeli, gaziler, şehit aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Hakkari’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı törenle kutlandı.

ha-2
Valilik önünde düzenlenen tören, Atatürk heykeline çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Cumhurbaşkanlığı mesajı okundu. Türk Silahlı Kuvvetleri adına günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmanın ardından Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik makamında tebrikleri kabul etti.

Samsun’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.

sa
Samsun Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrağın göndere çekilmesi ile devam etti.

Antalya Jandarma Komutanlığı Arama Kurtarma Timi (JAK), 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında kent merkezindeki bir alışveriş merkezinin çatısından halatla sarkarak Türk bayrağı açtı.

AA-20230829-32023148-32023137-ANTALYADA_JAK_TIMI_HALATLA_SARKTIKLARI_21_KATLI_BINADA_TURK_BAYRAGI_ACTI

Kastamonu 

AA-20230829-32023058-32023051-MEHTER_TAKIMI_30_AGUSTOS_DOLAYISIYLA_KASTAMONU_KALESINDE_GOSTERI_SUNDU

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Kastamonu Kalesi'nde mehter gösterisi düzenlendi. Kastamonu Belediyesince düzenlenen "Ecdadın izinde Kastamonu Kalesi'nde şehitlerin hatırasına" programında, Kastamonu Atabeygazi Mehteran Derneği üyelerince gösteri gerçekleştirdi.

Düzce’de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Atatürk anıtına çelenk kondu, tebrikler kabul edildi.

d-11

İstanbul

i-1

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde İstanbul Valiliği, 1. Ordu Komutanlığı ve İstanbul Büyükşehir Başkanlığı tarafından Taksim Meydanı’nda bulunan Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bırakıldı.

KIRIKKALE

Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende Vali Mehmet Makas, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş ve Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Erol Bakır, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Fevzi Çakmak Caddesi'nde devam eden programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Makas, Garnizon Komutan Yardımcısı Albay Tolga Topbaşoğlu ve Bakır, askeri araçla törene katılanları selamladı.

Üsteğmen Emrah Elgüven, konuşmasında, Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasını teşkil eden 30 Ağustos 1922'de kazanılan Büyük Zafer'in 101. yılını ulusça kutlamanın haklı gurur ve heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Şiir dinletisi, halk oyunu ekibinin gösterisi ve askerlerin geçişiyle sona eren törene, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, siyasi parti temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

AA-20230830-32026616-32026611-BUYUK_ZAFERIN_101_YILI_KUTLANIYOR

Niğde

Niğde Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende Vali Cahit Çelik ve Belediye Başkanı Emrah Özdemir, katılımcıların bayramını kutladı, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Üsteğmen Şükrü Adlım yaptığı konuşmada, her safhası tek tek düşünülerek kazanılan 30 Ağustos zaferinin, aziz Türk yurduna ve bağımsızlığına kasteden işgal kuvvetleri karşısında Türk ordusunun ortaya koyduğu eşsiz bir eser olduğunu anlattı.

İl Jandarma Komutanlığında görevli komandoların gösterisi, katılımcılardan alkış aldı.

Törene, AK Parti Niğde Milletvekili Cevahir Uzkurt, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

AA-20230830-32026616-32026612-BUYUK_ZAFERIN_101_YILI_KUTLANIYOR

Yozgat

Yozgat Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören, Vali Mehmet Ali Özkan ve Belediye Başkanı Celal Köse'nin Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Vali Özkan ve Başkan Köse, katılımcıların bayramını kutladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının okunmasından sonra Jandarma Teğmen Mutlu Erdoğan konuşma yaptı.

Öğrenci ve askerler şiir okudu, komandolar gösteri sundu.

Halk oyunları ekiplerinin folklor gösterisinin ardından tören, öğrenci ve askerlerin geçişiyle sona erdi.

AA-20230830-32026616-32026613-BUYUK_ZAFERIN_101_YILI_KUTLANIYOR

Kayseri

Kayseri'de, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen törenin ardından Vali Gökmen Çiçek, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Haldun Taşan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, valilik makamında tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda devam eden programda Çiçek, Taşan ve Büyükkılıç, askeri araçla törene katılanları selamladı.

Tören, şiir dinletisi ve halk oyunu ekibinin gösterisinin ardından askerlerin geçişiyle son buldu.

Nevşehir

Nevşehir'deki tören, Valilik Binası önünde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı.

İşte 64 ilde ele geçirilen silahlar! İşte 64 ilde ele geçirilen silahlar!

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Nevşehir Valisi Ali Fidan, makamında tebrikleri kabul etti.

Tören, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Futbol Sahası'nda devam etti.

Vali Fidan ve Belediye Başkanı Mehmet Savran, halkın bayramını kutladı.

Öğrencilerin şiir okunduğu programda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü halk oyunu ekibi gösteri sundu.

Öğrencilerin okçuluk ve jimnastik performansının ardından Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığında eğitilen köpekler ve kullanıcı personel gösteri sundu.

JAKEM'de, temel itaat, kondisyon, engel parkuru ve devriye branşlarında eğitim alan köpeklerin görev uygulamaları alkış topladı.

Program, geçit töreniyle sona erdi.

AA-20230830-32026616-32026614-BUYUK_ZAFERIN_101_YILI_KUTLANIYOR

Sivas

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Garnizon ve 5. Piyade Eğitim ve Tugay Komutanı Piyade Albay Cüneyt Mutlu ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Şimşek, şeref defterini imzaladı.

Şimşek, Mutlu ve Bilgin daha sonra valilik makamında tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören ise Şimşek, Mutlu ve Bilgin'in tören aracından vatandaşların bayramını kutlamasıyla başladı.

Konuşmaların yapıldığı, halk oyunu ekibinin gösteri sunulduğu program, tören geçişi ile sona erdi.

Törene AK Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Kırşehir

Kırşehir'de Cacabey Meydanı'ndaki törende Atatürk Anıtı'na Valilik ve Belediye Başkanlığı çelenkleri sunuldu, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Ardından Kırşehir Valiliğinde tebriklerin kabulü gerçekleşti ve valilik önünde tören düzenlendi.

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara ve Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, törene katılanların bayramını kutladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu.

Kırşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın konseri ve şiir okunmasının ardından halk oyunu ekibi gösteri sundu.

Program, tören geçişiyle sona erdi.

AA-20230830-32026616-32026615-BUYUK_ZAFERIN_101_YILI_KUTLANIYOR

DİYARBAKIR

30 Ağustos Zaferi'nin 101. yılı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü törenle kutlandı.
Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesindeki Anıt Park'ta düzenlenen ilk törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu, ve Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Valilik önünde devam eden törende Vali Ali İhsan Su ile 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Fedai Ünsal, araçla halkı selamladı.
Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajı okundu.
Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmanın ve şiirlerin okunmasıyla devam eden törende, halk oyunları ekibi tarafından gösteri yapıldı, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bando ekibi tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi.
Tören, birliklerin geçişi ile sona erdi.