Maçın kontrolü bizdeydi ama baskı altına alamadık Maçın kontrolü bizdeydi ama baskı altına alamadık

2022 Dünya Kupası çeyrek finalinde Arjantin, normal ve uzatmaları 2-2 sona eren maçta Hollanda'yı penaltılarla 4-3 yenerek yarı finale çıktı. Maç sonrası ise röportaj veren Lionel Messi'nin hakaretleri duyuldu. Arjantinli ekranlarda görülmeyen bir kişiye doğru, "Ne bakıyorsun aptal, ne bakıyorsun? Hadi yürü git!" dediği görüldü. 

Arjantin'de yayın yapan TYC Sports televizyonu, Messi'nin hedefindeki ismin sonradan oyuna girip iki gol atan ve maçı uzatmalara götüren Wout weghorst olduğunu duyurdu. 

Weghorst olayla ilgili Gol Mundial'e konuştu ve Arjantinlinin kendisine saygısızca davrandığını açıkladı. Hollandalı golcü olayla ilgili olarak, "Maç sonrası elini sıkmaya gittim. Kabul etmedi ve bana saygısızca davrandı. Ne dediğini bilmiyorum çünkü İspanyolca'yı çok iyi bilmiyorum. Hayal kırıklığına uğradım" dedi.

Bu arada ikili arasındaki tartışma anları Arjantin basınına yansıdı. Görüntülere göre Weghorst, Messi'nin yanına doğru giderken Kun Aguero, Hollandalı oyuncuyu durdurdu. Aguero'nun yanında Lautaro ve Lisandro Martinez de vardı. Weghorst, Arjantinli oyunculara açıklama yapmaya çalışırken Aguero, "Kapa çeneni" dedi. Lisandro ise olayların yatışmasının ardından "Biz çok daha iyi bir takımız" diyerek soyunma odasına gitti.

Kun Aguero, Messi-Weghorst olayıyla ilgili ne dedi?

56f2162445984382a7816c9046db559f

Kun Aguero, Messi-Weghorst tartışmasıyla ilgili olarak, "Ona 'sus' dedim. Maden konu sıcak, neden onunla konuşuyorsun? Messi ile konuşma. Sana iyi şanslar" dedim" ifadelerini kullandı.

Olayın yakın tanıklarından İsveç Televizyonu SVT muhabiri Johan Kücükaslan ise yaşananları anlattı ve "Sadece birkaç metre uzaktaydım ve her şeyi gördüm. Messi, oyuncuların arasından çıktı. Doping testi için bekletilen Weghorst ile arasında tartışma başladı. Kavga olmadı ancak gergin anlar yaşandı. Van Dijk gelip onları sakinleştirdi" diye konuştu.

Lionel Messi ise karşılaşma sonrası yaşananlarla ilgili olarak, "Oyuna girdiğinden beri 19 (Wout Weghorst) bizi kıştırtmaya bize bir şey anlatmaya başladı. Bu futbolun bir parçası değil. Herkese her zaman saygı duyuyorum, onların da bana saygı duyması hoşuna gidiyor. Teknik direktörleri de bize karşı saygılı değildi" açıklamalarını yapmıştı.