Meksika'da düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası'nda kadınlarda gümüş madalya kazanan Rukiye Yıldırım ve bronz madalyanın sahibi olan Hatice Kübra İlgün'ün de yer aldığı milli takım kafilesi yurda döndü.

Meksika'nın Guadalajara kentinde 14-20 Kasım tarihleri arasında gerçekşelen Dünya Tekvando Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan Rukiye Yıldırım ve bronz madalya elde eden Hatice Kübra İlgün'ün de bulunduğu milli takım kafilesi, İstanbul'a geldi. Ay-yıldızlılar için havaalanında karşılama töreni düzenlendi.

Açıklamalarda bulunan Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, "Meksika'daki şampiyona öncesinde milli takımımız 2024 Paris Olimpiyatları hazırlık müsabakalarında almış olduğu başarılarla ve burada da 2 madalya alarak, bu başarıların devamını getirdi. Madalya alan kardeşlerimi özellikle kutluyorum. Çok zor bir şampiyona oldu. 100'ün üzerinde ülke katıldı. Burası da bizim için bir başarı istasyonuydu. 2024 Olimpiyatları'na her şampiyonada alınan puanlarla ulaşıyorsunuz. 6 sporcumuz şu an potanın içerisinde. Bunu başarma yolunda teknik heyetimizle birlikte amacımıza ulaşacağız" şeklinde konuştu.