Vatandaşların sağlığını tehdit edenlere karşı çetin bir mücadele ortaya koyduklarını belirten AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "Muhtemelen insanları zehirleyeceklerdi. Gereğini yaparak buna izin vermedik" sözleriyle işin ciddiyetini dile getirdi.

WhatsApp Image 2023-01-31 at 17.08.13

İstinat duvarı çöktü, 11 araç altında kaldı! İstinat duvarı çöktü, 11 araç altında kaldı!

Kaçak etlerden oluşan ve hijyenik olmayan sağlıksız koşullarda üretildiği tespit edilen kavurma ile vatandaşları zehirleyeceklerdi. Ancak İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleriyle beraber operasyon düzenleyen Bağlar Belediyesi bu skandalın önüne geçti.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla harekete geçen zabıta ekipleri, sağlıksız kavurma tacirlerini suç üstü yakaladı. Sorumlular hakkında yasal işlem uygulayan ekipler, 250 kilogram değerindeki kavurmaya el koyarak daha sonra belediyenin iş makineleri eşliğinde imha etti.

WhatsApp Image 2023-01-31 at 17.08.13 (2)

"Hemen Gereğini  Yaptık"

Bu olayın yapan insanların vicdan duygusundan uzaklaşmış kişiler olduğuna dikkat çeken Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, titiz bir çalışma yaparak buna izin vermediklerini söyledi.

WhatsApp Image 2023-01-31 at 17.08.12

Beyoğlu, "Olayı öğrenir öğrenmez ekiplerimizle beraber harekete geçtik. Kaçak ve sağlıksız koşullarda bu işi yapanlar, kavurmayı piyasaya sürmeden gereğini yaptık. Daha sonra iş makinelerimiz eşliğinde uygun bir arazide imha işlemini gerçekleştirdik. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Bugüne kadar bu işlere izin vermedik, gereğini yaptık. Bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edeceğiz.  Bu tür durumlarda vatandaşlarımız hemen bizimle irtibata geçsinler. Biz gereğini yaparız" dedi.