AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri

Kabaktepe, Hürriyet yazarı Hande Fırat ile görüşmesinde "İçine girmiş olduğumuz krizden de Türkiye’yi çıkaracak olan Recep Tayyip Erdoğan’dır" dedi.

Hürriyet yazarı Hande Fırat, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile yaptığı görüşmeyi bugünkü köşesine taşıdı. Kabaktepe, "İçine girmiş olduğumuz krizden de Türkiye’yi çıkaracak olan Recep Tayyip Erdoğan’dır" diye konuştu.

Bakan Nebati: Akaryakıttan en az vergi alan ülkeyiz Bakan Nebati: Akaryakıttan en az vergi alan ülkeyiz

Kabaktepe'nin açıklamaları şu şekilde:

"İstanbul’un da temel gündem maddesi; ekonomi, enflasyon, istihdam. Rusya-Ukrayna bağlamında oluşan güvenlik ve gıda krizi, Türkiye’nin dış politikada oynadığı rol, mülteci sorunu da konuşuluyor. Gençlerin ise 3 ana gündemi var:1- Geleceğe dair ümitlerinin sizde karşılandığını görmek istiyorlar.2- İstihdamla ilgili beklentileri var.3- Türkiye’nin ülke olarak bir yere gelmesini ümit ediyorlar.

Bu bir küresel krizdir diyoruz. Türkiye’nin içinden geçtiği süreçte ekonominin hem küresel hem bölgesel hem de kendi dinamiklerimizden oluşan tarafları var.

Süreci toparlamak için atılan adımları, Türkiye’nin uluslararası piyasalardaki pastadan daha büyük pay almasına aynı zamanda da içerdeki refah seviyesinin yükseltilmesine dair çabalarımızı paylaşıyoruz. Vatandaşlarımız çözüm için Cumhurbaşkanımızın ve AK Parti’nin nasıl çabaladığını çok net olarak görüyor. Çözümü başka yerde aramıyorlar. İçine girmiş olduğumuz krizden de Türkiye’yi çıkaracak olan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Mülteci sorunu ile ilgili yerleşim tedbirleri alınıyor, birtakım sınırlamalar getiriliyor. Bazı iller, ilçeler, mahalleler, siteler belli oranlarda yabancıların yerleşimlerine kapatılıyor. Bu yıl sonuna kadar 1 milyona yakın geri dönüşün olacağı tahmin ediliyor.”