Masumlar Apartmanı ve Camdaki Kız gibi başarılı dizilere imza atan OGM Pictures imzası taşıyan bir Türk dizisi, listelerde ön plana çıktı.

28 Temmuz'da izleyiciyle buluşan ‘’Zeytin Ağacı’’ dizisi, dünyada dikkat çekmeye devam ediyor. Sekiz bölümden oluşan hikâyede rol alan oyuncuların ünü kısa sürede ülke sınırlarını aştı.

Masumlar Apartmanı ve Camdaki Kız gibi başarılı dizilerin yapım şirketi OGM Pictures imzası taşıyan Türk dizisi, toplam 28 ülkede ‘’Top 10’’ listesine girdi.

Uzun yıllardır dostlukları süren 3 kız arkadaştan birinin kansere yakalanması sonrası İstanbul’dan Ayvalık’a yerleşmesiyle başlayan hikâye, duygulara dokunan bir dizi olarak dikkat çekti.

1663657376206-yeni-proje

Başrollerinde Tuba Büyüküstün, Seda Bakan, Murat Boz, Rıza Kocaoğlu, Fırat Tanış, Boncuk Yılmaz, Füsun Demirel ile Serkan Altunorak’ın yer aldığı Zeytin Ağacı dizisi, psikolojide bir terapi yöntemi olan aile dizilimi konusunu işliyor. Bugüne kadar hiçbir dizi ya da filmde işlenmeyen bu konu dünyanın da ilgisini çekti.

1663657375666-yeni-proje-4

Dizinin senaristi Nuran Evren Şit, Brezilya’da Instagram üzerinden yapılan canlı yayına konuk olarak davet edildi. Öte yandan Zeytin Ağacı, ABD ve Finlandiya gibi ülkelerde Twitter’ın gündem maddelerinin ilk sıralarında yer aldı.

Ayrıca dizi İngiltere’de Netflix Top 10 listesine giren ilk Türk dizisi oldu. Zeytin Ağacı hâlâ Netflix’in İngilizce Olmayan Diziler listesinde ikinci sırada yer alıyor.
 

Yıldız Tilbe’den “O Ses Türkiye” paylaşımı Yıldız Tilbe’den “O Ses Türkiye” paylaşımı

Kaynak: T24