Copa America'da final heyecanı Copa America'da final heyecanı

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Başkan Yardımcısı Ali Haydar Gedikli yer aldı. Gedikli, "2024-25 sezonunun ilk transferi olan Borna Barisic’in Trabzonspor ailesine hayırlı olacağına inanıyor, başarılar diliyorum” dedi.
Trabzonspor’da forma giyeceği için çok mutlu olduğunu ifade eden Hırvat futbolcu Barisic ise, "Öncelikle taraftarlarımıza, bütün kulüp çalışanlarına, bu transferde emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Buraya geldiğim, böylesine büyük bir kulüpte, Trabzonspor gibi her zaman en üst sıraları hedefleyen, her zaman en üstte olmaya çalışan bir kulüpte olduğum için çok mutlu ve çok motive durumdayım” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından 31 yaşındaki Borna Barisic, 2+1 yıllık sözleşmeye imza attı. Oyuncu önümüzdeki sezon 3 numaralı formayı giyecek.
Borna Barisic’in imza töreninin adından İngiliz futbolcu John Lundstram için imza töreni düzenlendi. İmza töreninde konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Öztürk, “Tarihi başarılarla, müzesi tertemiz şampiyonluklar ve hak edilmiş kupalarla dolu Trabzonspor’umuzun, 2024-25 sezonu için planlı bir şekilde kadrosunu oluşturuyoruz. Taraftarımızı ve bizi heyecanlandıran 9. şampiyonluk yolunda Lundstarm’ın büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.
John Lundstram ise yaptığı açıklamada, "Kulübümüzün tarihini biliyorum, yakın geçmişini biliyorum ve kulübümüzün önündeki hedefleri biliyorum. Ve bu hedefler de beni çok mutlu ediyor. Ben de her zaman yarışan bir kulüpte olmak istemişimdir. Bu mücadelede katkı verebilmek için buradayım” diye konuştu.
Önümüzdeki sezon 5 numaralı formayı giyecek olan 30 yaşındaki İngiliz oyuncu ile 3 yıllık sözleşme imzalandı.