Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, kendisini hedef alarak "Azıcık onur olsa o masada işi olur mu?" diyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a, "Terörist dediği HDP'nin kapısına dayanan, kimliğinden utanan Sn Bozdağ, ‘onur’dan dem vurmuş; Her yerinizden ‘Onur’ ve ‘Ahlak’ ın dışında yolsuzluk, usulsüzlük ve hukuksuzluk akıyor! " yanıtını verdi.

Adalet Bakanı Bozdağ, Demokrat Parti lideri Uysal'ı altılı masa üzerinden hedef alarak, "Rahmetli Menderes'in asılmasında eli olanların yanında Demokrat Parti'nin Genel Başkanı gitmiş o masada oturuyor. Azıcık onur olsa, azıcık Menderes'in ruhunun zerresi olsa o masada işi olur mu?" ifadelerini kullanmıştı. Uysal, kendisine söylenen sözlere, sosyal medya hesabından cevap verdi.

FETÖ mensubu hükümlü jandarmadan kaçamadı FETÖ mensubu hükümlü jandarmadan kaçamadı

Uysal yaptığı paylaşımda, "Terörist dediği HDP'nin kapısına dayanan, kimliğinden utanan Sn Bozdağ, ‘onur’dan dem vurmuş; Her yerinizden ‘Onur’ ve ‘Ahlak’ ın dışında yolsuzluk, usulsüzlük ve hukuksuzluk akıyor! 

Sonra, Menderes/Demokrat Parti kim, siz kim! Şehit Menderes bize ‘yarınlarda Türkiye’nin başına tarihin gördüğü en büyük yağma hareketi gelecek, kayıtsız şartsız onu destekleyin’ diye bir vasiyet bırakmadı, ‘Tek Adam’ ile mücadele mirası bıraktı" ifadelerini yazdı.