İsrailli sporcuları 1972'deki Münih Olimpiyatları sırasında öldüren Filistinli Kara Eylül örgütünün organizatörlerinden Muhammed Yusuf al-Najjar’ın torunu Ammar Campa-Najjar California'nın Chula Vista kentinin belediye başkanlığı için yarışa girdi.

Rakipleri tarafından kendisine geçmişi sık sık hatırlatılan Najjar ön seçimleri kazanmayı ve Bernie Sanders'ın desteğini kazanmayı başardı.

1972 Münih Olimpiyatları sırasında Filistinli Kara Eylül örgütünü, kaldıkları apartmanı basıp rehin aldıktan sonra 11 İsrailli sporcuyu çatışma esnasında öldürmüştü.

filistin (1)

İsrail gizli servisi MOSSAD daha sonra Kara Eylül örgütünün üyelerini öldürmüştü. Kara Eylül baskınının organizatörü olduğu iddiasıyla eşiyle birlikte öldürülenlerden biri de Muhammed Yusuf al-Najjar’dı.

Yaser Arafat'ın yakınlarından olan El Fetih yöneticisi al-Najjar'ın torunu Ammar Campa-Najjar Demokrat Parti’den siyasete atıldı.

Temmuz ayı kira artış oranı belli oldu Temmuz ayı kira artış oranı belli oldu

BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN YARIŞACAK

najjarr

Rakipleri tarafından geçmişi hatırlatan Najjar, her şeye rağmen ön seçimleri kazanmayı başardı.

California eyaletine bağlı Chula Vista kentinin belediye başkanlığı için yarışacak Najjar, eçim kampanyasında ABD solunun önemli figürlerinden biri olan Amerikalı Yahudi Bernie Sanders’in desteğini almış durumda.

FİLİSTLİNLİ KÖKLERİNE VURGU YAPMIYOR

Serbestiyet yazarı Yunus Emre Erdölen'in yazısına göre Najjar, Arap ve Filistinli kökenlerine atıfta bulunmuyor.

Onun yerine seçim kampanyasında annesine dayanan Hispanik kimliğini önplana çıkarıyor.

Fakat geçmişi Cumhuriyetçiler tarafından hatırlatılmaya devam ediyor ve dedesinin hikayesi tekrar tekrar önüne çıkarılıyor.