Siyasiler, Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki yaşanan patlamaya ilişkin açıklama yayımladı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Milletimizin başı sağ olsun" derken, İYİ Parti lideri Akşener "Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

İstanbul Taksim'deki İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamada 6 kişi yaşamını yitirdi, 53 kişi yaralandı. Siyasiler yaşanan patlamaya ilişkin açıklama yayımladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun!" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından "İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun…" mesajını yayımladı.

HDP: ÜZÜNTÜMÜZ VE ACIMIZ BÜYÜK

HDP tarafından yapılan açıklamada, "Bugün İstanbul İstiklal caddesinde yaşanan ve şimdiye kadar 6 yurttaşımızın hayatını kaybetmesine 53 kişinin de yaralanmasına neden olan patlamadan dolayı derin acı ve üzüntü duyuyoruz. Üzüntümüz ve acımız büyük, hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar, halkımıza başsağlığı diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

AKDENİZ: KINIYOR, LANETLİYORUZ

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "7 Haziran-1 Kasım 2015’teki toplu katliamlara, travmalara bir kez daha geçit yok" dedi. Akdeniz, şunları kaydetti:

"Halka yönelik saldırılar nereden gelirse gelsin insanlık suçudur. Taksim’deki patlamayı kınıyor, lanetliyoruz. 7 Haziran-1 Kasım 2015’teki toplu katliamlara, travmalara bir kez daha geçit yok. Ülkenin karanlık tünelden çıkması için emek ve demokrasi güçleri kenetlenmelidir. Patlamada yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı diliyor, yaralılara geçmiş olsun diyoruz. Geçmiş olsun Taksim, geçmiş olsun İstanbul. Bu karanlık günleri birlikte aşacağız."

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Başımız Sağ Olsun. İstanbul İstiklal Caddesi'nde yaşanan patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı açıkladı, ilçe halkı daha fazla üretim için hızlandı Cumhurbaşkanı açıkladı, ilçe halkı daha fazla üretim için hızlandı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Çok üzgünüm. Can kaybının artmamasını umut ediyorum" açıklamasında bulundu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise paylaşımında "Taksim'deki İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Patlama sebebiyle Anadolu yakasındaki programımı iptal ederek, olayın olduğu bölgeye doğru yola çıktım" dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "İstiklal Caddesi'nde gerçekleşen patlama haberini üzüntüyle takip ediyorum. Patlamada hayatını kaybeden insanlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" paylaşımında bulundu.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Milletimize, İstanbul'a geçmiş olsun. İnşallah can kaybı olmaz. Yaralılara acil şifa diliyorum" ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise paylaşımında “İstiklal Caddesi’nde bir patlama meydana geldiğini ve can kayıplarının olduğunu üzüntüyle öğrendim. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Taksim İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamayı endişeyle takip ediyoruz. Hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Geçmiş olsun İstanbul" ifadelerini kullandı.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, "Patlama haberi ile yüreğimiz yandı. İstiklal Caddesi'ndeki patlamaya ilişkin haber alma özgürlüğümüz RTÜK'ün yayın yasağı kararı ile engelleniyor! Üzgün ve öfkeliyim. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum" dedi.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlama haberlerini endişeyle takip ediyorum. Yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, herhangi kötü bir haber almamayı temenni ediyorum. Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Çok üzgünüz" ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise "İstiklal Caddesi'ndeki patlamanın büyük üzüntüsü içindeyim. Patlama sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum. Terörden fayda umanlar asla amacına ulaşamayacak. Her türlü terör eylemini lanetliyorum" dedi.