Eski Bakan Mehdi Eker, Meclis’te Milletvekillerine haftada üç gün ‘Edebiyat ve Medeniyetler’ konulu söyleşi düzenliyor. Başta edebiyat olmak üzere, medeniyetlerle ilgili hiç bilinmeyenlerin anlatıldığı söyleşi, Milletvekillerinin yoğun ilgisini görüyor.

ÖZEL HABER

Volkan ESER/ Başta kültür-sanat olmak üzere, edebiyat alanında da muazzam bilgi ve birikime sahip olan Tarım eski Bakanı ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, ‘Edebiyat ve Medeniyetler’ konulu söyleşiler düzenleyerek, bu alanda bilinmeyenleri birer birer anlatıyor. Ünlü şairlerin hayatı, şiirleri, padişahlar ve padişahlar dönemi ile fetihlerin anlatıldığı söyleşi, büyük ilgi görüyor.

mehdi eker-2

Yasa ve kanunların görüşüldüğü ve bu görüşmeler esnasında zaman zaman sert tartışma, kavgalarında yaşandığı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’de, alışılagelmişin dışında, son derece olumlu ve verimli etkinlikler de düzenleniyor. Edebiyat alanındaki birikimiyle dikkat çeken eski Bakan Mehmet Mehdi Eker, Meclis’in mesai yaptığı günlerde, Milletvekillerine yönelik ‘Edebiyat ve Medeniyetler’ konulu söyleşi gerçekleştiriyor.

mehdi eker-1

Bilinmeyenleri anlatıyor

TBMM’de, Genel Kurul görüşmeleri sonrası Milletvekillerine başta edebiyat olmak üzere, medeniyetlerle ilgili söyleşi gerçekleştiren AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, bugüne kadar medeniyetlerin bilinmeyen yönlerini anlatıyor. Ünü şairleri, hayatları ve onların muazzam şiirlerini de anlatan Eker, özellikle İstanbul fethine özel yazılmış ve bugüne kadar pek bilinmeyen, okunmayan ve görülmeyen Kürtçe ve Türkçe şiirleri de anlatıyor.

Konya Valisi'nden saldırıya ilişkin açıklama Konya Valisi'nden saldırıya ilişkin açıklama

Söyleşi yoğun ilgi görüyor

Mehmet Mehdi Eker’in TBMM’deki ‘Edebiyat ve Medeniyetler’ konulu söyleşisine, Milletvekilleri de oldukça yoğun ilgi gösteriyor. Bir saat süren söyleşide, edebiyat, tarih ve medeniyetler ile ilgili, bugüne kadar pek bilinmeyenler dile getiriliyor. Söyleşide 18 ile 20.Yüzyılda yazılmış şiirler de seslendiriliyor. Eker, aynı zamanda başta Sezai Karakoç olmak üzere, o muhteşem şiirlerin analizini gerçekleştiriyor. Söyleşide zaman zaman duygu dolu anlar da yaşanıyor.

mehdi eker-3