ÖZEL HABER

Aybuke ULUSAN

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Bursaspor-Amedspor karşılaşmasında yaşanan olayları ve türbinde açılan görselleri sert bir dille eleştirdi.

Futbol sahalarında ırkçı söylem, slogan ve görsellerin kabullenmesinin mümkün olmadığını ifade eden Eronat, Bursa’da yaşananların açık bir provokasyon olduğunu da sözlerine ekledi.

oya foto

Tanrıkulu’yu kınıyorum!

DEVA Partisi’nden Şenyaşar ailesine anlamlı ziyaret DEVA Partisi’nden Şenyaşar ailesine anlamlı ziyaret

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki makamında Yeni Journal’a özel açıklamalarda bulunan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun ‘Amedspor bir kimliğin takımıdır’ yönündeki sözlerini de sert sözlerle eleştirdi.

oya2

Eronat, şunları söyledi: ‘’Ülkemizin hiçbir kulübü, bir kimliğin kulübü olamaz. Hepsi güzide, hepsi çok değerlidir. Amedspor bir kimliğin takımıdır diyen Sezgin Tanrıkulu’yu kınıyorum. Bursa’da yaşanan olayları kesinlikle tasvip etmiyorum ve kınıyorum. Yaşananlar, birliğimize ve kardeşliğimize açık bir saldırıdır. Ama bunu da bir camiaya mal etmek doğru değildir. Birliğimize, kardeşliğime yönelik gerçekleşen bu provokatif eyleme karşı hepimizin duyarlı ve dikkatli olması gerekir.’’

oya1