A Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz, Çekya maçı sonrası verdiği demeçte, kendilerine güvenilir ve süre verilirse daha iyi sonuçlar alacaklarını söyledi.

A Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz, 2-1 kazanılan Çekya maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Kuntz ilk kez milli olan futbolcularla ilgili konuşurken takımın gün geçtikçe daha iyi noktaya geleceğine inandığını söyledi.

Yağmur altında gol sağanağı Yağmur altında gol sağanağı

"Rahat bırakırlarsa daha kolay kaynaşacağız"

"Taktiksel olarak hem defansif hem de ofansif yönden iyi bir gelişme kaydettik. Aslında bugün savunmada sağlam durduk, maalesef tek bir şut kaleye geldi ve gol oldu. Önemli olan, bugün 4 oyuncu daha milli takımda ilk kez süre aldılar. Bu çok önemli bir konu. Beni, ekibimizi ve takımımızı rahat bırakırlarsa biz daha kolay şekilde kaynaşacağız. Aslında demek istediğim, bize güvenmeleri gerekiyor. Bize daha fazla güvenip süre tanırlarsa daha iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum."

"Arda konusunu açtığımız zaman hepsini söylememiz gerekiyor"

"Enes için şöyle diyebilirim, bir atasözünüz var, 'Şeytanın bacağını kırdı' diye. O şekilde tanımlayabiliriz. Arda konusunu açtığımız zaman Onur'u da Tayyip'i de Samet'i de söylememiz gerekiyor. Herkesi göz önünde tutmamız gerekiyor. Şimdi gelişimimizi şuradan görüyorsunuz, iki oyuncu çıkarıp iki oyuncuyu saha sürüyoruz ve oyunumuz aksamadan aynı şekilde devam ediyor. Tabii tecrübeli oyuncuların faktörü çok yüksek. Sahada genç oyunculara güç veriyorlar. Gençler ve tecrübeli oyuncularla birlikte saha içinde iyi bir denge oluyor."