A Milli Takım, Letonya’yı 4-0’lık bir skorla yenerek 2024 Avrupa Şampiyonası’na katılmayı garantiledi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı, İletişim Başkanı ve Bakanlar, sosyal medya hesapları üzerinden tebrik paylaşımları yaptı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, A Milli Takımı tebrik ederek, “Letonya'yı 4-0 mağlup ederek EURO2024'e katılmaya hak kazanan A Milli Futbol Takımımızı kutluyor, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Bizim Çocuklar’a şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun yapmış olduğu paylaşımda, “Letonya’yı 4-0 yenerek Avrupa Şampiyonası’na katılmayı garantileyen A Millî Takımımızı kutluyorum. Tebrikler Bizim Çocuklar” ifadelerine yer verdi.

Bakanlardan A Milli Takıma tebrik

'Mutlaka kazanmamız gerekiyor' 'Mutlaka kazanmamız gerekiyor'

Ticaret Bakanı Ömer Bolat ise, “EURO 2024 Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Bizim Çocuklar'ı tebrik ediyorum. Bizleri Almanya'da da en iyi şekilde temsil edeceklerini bildiğimiz, göğüslerinde taşıdıkları ay yıldızı bayrağımıza yakışır şekilde verecekleri mücadelelerinde bizim çocuklarla omuz omuza olacağız” ifadelerini kullandı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Tebrikler Bizim Çocuklar Gururumuzsunuz! EURO 2024 Avrupa Şampiyonası eleme maçında Letonya’yı mükemmel bir futbolla 4-0 mağlup ederek Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan A Milli Takımımızı yürekten kutluyorum. EURO 2024 Almanya’da başarılar” ifadelerine yer verdi. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı A Milli Takımı tebrik ederken, “Tebrikler Milli Takım. Zafer en çok size yakışıyor... 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri grup karşılaşmasında Letonya’yı mağlup ederek EURO 2024 bileti almaya hak kazan A Milli Futbol Takımımızı kutluyorum” şeklinde paylaşım yaptı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği eski Bakanı Murat Kurum ise, “Tebrikler Bizim Çocuklar. Euro 2024 elemelerinde gruptan çıkma başarısı göstererek ülkemize bu sevinci yaşatan A Milli Futbol Takımımızı yürekten kutluyorum” ifadelerine yer verdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yapmış olduğu paylaşımda, “Gelecek yıl, Euro 2024 sahalarındayız. Milli takımımız futbolumuzun gücünü bu kez Letonya karşısında gösterdi. Galibiyet yerinin Konya olması benim için ayrı bir keyif. Milli Takımımızı alkışlıyoruz. Futbol barıştır. Keşke dünyada barışı da alkışlıyor olsak” ifadelerini kullandı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ise, “Tebrikler Bizim Çocuklar. Almanya'dayız.. Almanya’da başarılar” şeklinde paylaşım yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise maçı tribünden takip etti. Bakan Bak, A Milli Takımın galibiyeti sonrasında, “Şükürler olsun! Bizim Çocuklar” paylaşımı ve “Aç kapıyı Veysel Efendi @EURO2024” paylaşımı ile tribünden çekilen görüntüleri paylaştı.