Habertürk kanalında Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtlayan ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan Türkiye'de hitap ettikleri kitlenin yüzde 30 olduğunu söyledi. Oğan'ın açıklamalarından öne çıkan detaylar şöyle:

''Bizim şu an MHP'ye oy verip, Erdoğan'a oy vermeyeceği kitleden aldığımız anlık reaksiyon var. Partisiz kitleden de aldığımız reaksiyon var. Zafer, Adalet, Ülkem, Türkiye İttifak Partisi'nin oluşturduğu ATA İttifakı'nın adayıyım. Bunları bir araya getirdiğimizde bizim başlangıç oyumuzun yüzde 7 ila 9 olduğunu ifade etmek isterim. Bunun süreç içerisinde ilk aşamada yüzde 16'lara ve daha sonra daha yukarıya çıkacağını düşünüyor, hesaplıyoruz. Siyasette her şey mümkündür. Türk siyaseti sürprizlere de şahit olmuştur. Şu an sayın Erdoğan 20 senedir Türkiye'yi yönetiyor. İnsanlar yoruldu, kamplaştırmadan yoruldu. Ancak 20 sene muhalefette sayın Kılıçdaroğlu var. 20 yıldır iktidarı deviremeyen yorulmuş bir muhalefet var. Bunların içerisinde teknolojiye, Türkiye'nin aydınlık yüzüne, Türkiye'nin en genç Cumhurbaşkanı adayına yakın olan benim.

Burada başarının kıstası 2. tura kalmaktır. Baktığınız zaman bir tarafta devlet imkanlarıyla siyaset yapan Erdoğan var. Yılların siyaset kurdu Anadolu tabiriyle. Büyükşehir imkanlarıyla siyaset yapan, işte 6'lı Masa, 6 +1 Masa ve sayın Kılıçdaroğlu. Ancak siyasette iki kere iki her zaman 4 etmez. Ben şansımı Kılıçdaroğlu kadar görmüyorum, açık söylüyorum. Ancak önümüzde 45 gün var. Bu 45 gün boyunca göstereceğimiz performansla üçüncü bir seçenek olduğunu gösterdiğimiz takdirde Türk milletinin sağduyusuna inandığımı ifade etmek isterim. Seçim bugün değil, 45 gün sonra. O sebeple iyi çalıştığımız takdirde ikinci tura kalabiliriz. Kalamadığımız takdirde şöyle değerlendireceğiz; Türk milliyetçilerinin ufku daraltılmış, iki parti arasında yedek oyunculuğa soyundurulmuş. Türk milliyetçilerinin bugün bu sandıkta temsil ediliyor olması büyük başarıdır. Birkaç partiye bölünmüş olmasına rağmen. Bu seçimlerin bizim tarafımızdan sürpriz sonuçlarının olacağını unutmayın. 2. tura kalamazsak Türk milletinin sigortası devreye girecek. HDP'nin veyahutta HÜDA PAR'ın; yani iki ucu bölücü değnek olan iki partinin arasına Türk milletinin sıkışmasını önleyeceğiz. Kim daha milli politikalar izliyorsa onunla olacağız. Biz cenneti vaadetmeyeceğiz ama cehennemin kapılarını kapatacağız.

Bakan Tunç'tan Gezi Davası açıklaması! Bakan Tunç'tan Gezi Davası açıklaması!

Yavuz Bey, İYİ Parti içerisinde farklı bir sesi temsil ediyordu. İYİ Parti'ye zenginlik kattığını düşünüyorum. Prensibi çerçevesinde hareket ediyor. Yavuz Bey'in karşı olduğu şeylere biz de karşıyız. HDP'nin Türk siyasetine dayatılmak istenmesine karşıyız. Herkes HDP ile şu pazarlığı, bu pazarlığı yapacağını düşünüyor. HDP'nin temel isteği, Suriye'nin kuzeyindeki PKK yapılanmasına dönük operasyonların durdurulmasıdır. Bu küresel bir projedir, temel amacı Suriye'nin kuzeyinde Kürdistan'ı kurmaktır. Hangi ittifak olursa olsun, HDP gibi belirli amaçlar çerçevesinde politika yapan yapılara muhtaç kalmasını istemiyoruz. HDP ve PKK neyi hedefliyor? Kızıl Kürdistan'ı. Bunların esas kurucuları ne? Sol, marksist, ateist yapı. HÜDA PAR'ın hedefi yeşil Kürdistan kurmak. Biri yeşili, diğeri kırmızısı, diğerinden farkı yok. SHP nasıl HADEP'i listelerine alarak bölücü zihniyeti siyasete kazandırdıysa şu anda AK Parti aynı tehlikeyi gündeme getiriyor. HÜDA PAR'a listelerinde yer vererek Meclis'e taşıyor. Türk bayrağındaki Türk kelimesinden rahatsızlar. Türkiye'nin tazminat ödemesini istiyorlar. Mustafa Kemal'e etmedikleri hakaretler yok. Bunlar maalesef, yerli ve milli olarak ifade edilebiliyor. Bir el HDP'yi nasıl buraya monte ettiyse, diğer tarafa da HÜDA PAR'a monte etti. Biz buna inanıyoruz.''