Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Sergen Yalçın, Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Arda Güler için, "Benim gördüğüm en yetenekli yerli oyuncu" yorumunu yaptı. Jorge Jesus'un Arda Güler'i oynatmamasını da yorumlayan Yalçın, "Onu hocası bizden daha iyi bilir" dedi.

Son olarak Beşiktaş'ı çalıştıran Türk futbolunun efsane isimlerinden Sergen Yalçın, Candaş Tolga Işık'ın sunduğu Az Önce Konuştum programına konuk oldu.

Galatasaray'da Yunus Akgün gelişmesi Galatasaray'da Yunus Akgün gelişmesi

Fenerbahçe'nin 17 yaşındaki yıldız futbolcusu Arda Güler için yorumu istenen Yalçın, "Çok iyi oyuncu. Benim gözlerimle gördüğüm en yetenekli yerli oyuncu. Eğer bir aksilik olmazsa Avrupa'ya gider ve bence büyük oyuncu olur. İnanılmaz yetenekli oyuncu. Yıldız oyuncu yani. Gerçi biz herkese 'yıldız oyuncu' diyoruz ülkece ama bu öyle değil, bu gerçekten yıldız oyuncu. Kafası çok çalışıyor. İnşallah bozulmaz, sağlam gider. Avrupa'da büyük işler yapabilir." şeklinde konuştu.

"Arda Güler Sergen Yalçın'ı geçer mi?" sorusuna ise Yalçın, "Bilemem hocam, inşallah geçer. Bizden çok daha iyi futbolcu olsun, daha iyi yerlere gelsin, biz de böyle bir oyuncuyu seyretme zevkini yaşayalım. Sadece şunu söyleyeceğim, şımartmayalım oyuncuları. Daha bir şey olmadı. Bir şey olmadan oyuncuları bir yerlere getirmeyin, önce bir oynasınlar. " yanıtını verdi.