Asker eğlencesinde yolu kapatıp silahla ateş açtılar Asker eğlencesinde yolu kapatıp silahla ateş açtılar

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun "İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması" programında uyuya kaldığına yönelik haberlere ilişkin, "Selvi Hanım'ın orada bir anlık da olsa gözlerini kapatmış olmasının böylesine bir malzemeye dönüştürülmüş olması, üstelik de tüm Türkiye'nin gündemini oluşturacak olan, halka büyük bir umut olacak son derece etkili konuşmaların yapıldığı güçlü bir gündem varken Selvi Hanım'a odaklanılmak noktasına gelinmesi hepimizi üzmüştür." dedi.

Bir algı operasyonu yapılarak, ana gündemin bambaşka bir konuya çekilmek istendiğini ifade eden Nazlıaka, CHP'li kadınlar olarak bu konuyla ilgili bir açıklama yapma gereği duyduklarını dile getirdi.

Aylin Nazlıaka, şöyle devam etti:

"Dün Genel Başkanımızın değerli eşi Selvi Kılıçdaroğlu da böylesine tarihi, böylesine önemli bir güne tanıklık etmek istemişti ancak kendisi rahatsızdı. Buna rağmen sağlık koşullarını zorladı ve etkinliğe gelmeden önce de bir tedavi uygulandı kendisine, serum verildi. Hatta bu nedenle 14.00'te başlayacak etkinliğimiz 11 dakika kadar geç başladı. Çünkü Genel Başkanımız da eşinin tedavisinin bitmesini bekledi. Daha sonrasında birlikte salona giriş yaptılar. Salonda konuşmalar yapılırken, bir anlık Selvi Hanım'ın gözünü kapatmasını yandaş medya müthiş bir malzemeye dönüştürmüş ve mal bulmuş mağribi gibi adeta bugün ana gündem maddesi olarak taşımıştı. Bu gerçekten son derece utanç verici. Hepimiz bundan utandık."

- "Kendisinin Kovid pozitif olduğu da ortaya çıktı"

"Ayrıca Selvi Hanım, dün sonrasında bir test yaptırdı. Kendisinin Kovid pozitif olduğu da ortaya çıktı." diyerek, elindeki belgeyi gösteren Nazlıaka, Kılıçdaroğlu ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Nazlıaka, "Selvi Hanım'ın orada bir anlık da olsa gözlerini kapatmış olmasının böylesine bir malzemeye dönüştürülmüş olması, üstelik de tüm Türkiye'nin gündemini oluşturacak olan, halka büyük bir umut olacak son derece etkili konuşmaların yapıldığı güçlü bir gündem varken Selvi Hanım'a odaklanılmak noktasına gelinmesi hepimizi üzmüştür. Bu her şeyden önce bir kadına yönelik şiddettir." değerlendirmesini yaptı.

Selvi Kılıçdaroğlu'nun eşinin önemli bir gününde yanında bulunmak istediğini belirten Nazlıaka, birilerinin buna tahammül edemediğini, buradan siyasi bir malzeme çıkarmaya çalıştığını savundu.

Aylin Nazlıaka, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Onlar ne yapmaya çalışırlarsa çalışsınlar, dün Sayın Genel Başkanımızın da söylediği gibi 'Halkın sesi Hakkın sesidir.' Dolayısıyla bizler buradan halkın sesini ve sözünü yükseltmeye, onların sorunlarını paylaşmaya, çözüm önerilerimizi anlatmaya, partimizin iktidara geldiğinde hızla uygulamaya koyacağı etkin politikaları her yerde dillendirmeye devam edeceğiz."

Özellikle kadınlar olarak Selvi Kılıçdaroğlu'nun arkasında olduklarını söyleyen Nazlıaka, kadına şiddetin de dimdik karşısında olduklarını ifade etti.