Düzce'de kadın cinayeti Düzce'de kadın cinayeti

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, aktif siyaseti bırakacağını duyurdu.

2016 yılından bu yana tutuklu olan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından aktif siyaseti bıraktığını duyurdu.

Demirtaş, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Merhabalar. Yarın Artı Gerçek'te yayımlanacak röportajımdan iki paragrafı sizlerle paylaşıyorum. Ben kendi adıma, halkımıza layık bir politika ortaya koyamadığımız için, içtenlikle özür diliyorum. Pratikteki çabalarımla, bu eksiklikleri giderme sözü veriyorum. Ayrıca, bana yönelik yapıcı eleştirilere teşekkür ediyorum. Eleştirilerden yararlanmaya çalışacağım. Mücadeleyi cezaevinden her yoldaşım gibi dirençle sürdürürken, aktif politikayı bu aşamada bırakıyorum. Hepinize yoldaşça selam, sevgilerimi gönderiyor, hepinizi hasretle kucaklıyorum. Özgür günlerde görüşebilmek dileğiyle.”

WhatsApp Image 2023-05-31 at 15.10.36

MİLLET İTTİFAKI’NA DESTEK VERMİŞTİ

Millet ittifakına verdikleri destekle gündemde adından sıkça söz ettiren HDPi ve Selahattin Demirtaş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan serbest kalma sözü almıştı. Kılıçdaroğlu bu sözünü bir mitinginde, “Demirtaş’ın serbest kalmasını istiyorsanız, bize oy verin” diyerek duyurmuştu.

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanmasıyla beraber, diğer kurmaylar gibi hayal kırıklığına uğrayan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün resmen aktif siyaseti bırakacağını duyurdu. Şimdi gözler, HDP seçmeninin bu karara vereceği tepkide.