Kaza değil facia! Kaza değil facia!

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerini Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanmasının ardından, muhalefete yönelik eleştiriler sürüyor. 
Katıldığı bir televizyon programında, Millet İttifakı'nın akıbetiyle ilgili değerlendirmede bulunan İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, "Millet İttifakı bir seçim ittifakıdır. 28 Mayıs itibari ile seçim ittifakı bitmiştir" açıklaması yaptı. 
Daha öncede masadan kalkan İYİ Parti lideri Meral Akşener, eleştirilerin odağında olmuş ve yeniden masaya oturma kararı almıştı. Seçim karnesinde istediği ve beklediği başarıyı elde edemeyen Millet İttifakı’nda, taşlar yerinden oynadı. İYİ Partili isimlerden ittifakın akıbeti konusunda, art arda açıklamalar geldi.
‘İttifakın devamı anlamına bir şey kalmadı’
İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz’ın yanı sıra, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Cihan Paçacı da, Millet İttifakı’nın geleceği konusunda, “İttifak dediğiniz şey bir iş birliğidir. Şu anda ittifakın devamı anlamında hiçbir şey kalmadı. İttifak dediğiniz, herhangi bir siyasi konu hakkında iş birliğidir. Şu anda herhangi bir iş birliğini gerektirecek bir konu yok” dedi.
Gözler altılı masa kurmaylarından gelecek son açıklamaya çevrildi.