HABER MERKEZİ/Diyarbakır’da 2023 Nevruz programı, büyük bir katılımla gerçekleşti. Vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde Nevruz alanına gelmeye başladı. Küçük gerginliklerin de yaşandığı Nevruz programında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, hükümeti eleştirdi.

Trabzonspor Pedro Jorge Malheiro'yu kadrosuna kattı Trabzonspor Pedro Jorge Malheiro'yu kadrosuna kattı

WhatsApp Image 2023-03-21 at 16.17.31

‘Kurtulma zamanıdır’

Sancar, “Newrozumuz kultu olsun. Bu Newroz’u büyük depremin yarattığı felaketin gölgesinde karşılıyoruz. Bu büyük depremin büyük felakete dönüşmesinin sorumlusu, AKP-MHP iktidarıdır. Bu iktidar talan politikalarıyla, rant ekonomisi ile yandaşlara peşkeş çektiği kaynaklarla ülkeyi yıkıma sürüklemiştir. Depremi de felakete dönüştüren budur. Bu iktidar bir felaket iktidarıdır. Bu iktidarın adını açık koyalım. Yıkım, kan, talan ve felaket iktidarıdır. Şimdi bu iktidardan kurtulma zamanıdır” dedi.

WhatsApp Image 2023-03-21 at 16.19.18

“Bu ülkede büyük barışın güvencesi bizleriz” diyen Sancar, “Evet çok kalmadı. 14 Mayıs’ta sandıklarda, bu güçlü ittifaklarla yeni bir başlangıcın güçlü sonuçlarını çıkaracağız. Bu sandıklara savaş iktidarını sömürü ve talan iktidarını gömeceğiz. Buradan değişimin, dönüşümün, barışın, özgürlüğün gücünü ve güvencesini çıkaracağız. Bu ülkede demokratik dönüşümün de, büyük barışın da güvencesi bizleriz” şeklinde konuştu.