Sahibi olduğu sosyal medya platformu Truth’dan paylaşım yapan Trump, hakkındaki davaya bakan Manhattan Bölge Savcısı Alvin Bragg'a tepki göstererek destekçilerine “Protesto edin, ülkemizi geri alın” ifadelerinde bulundu.

Kur'an yakan provokatöre vize yok Kur'an yakan provokatöre vize yok

Trump, “Şimdi, yolsuz, son derece siyasi, suçları için yeni rekorlar kırmaya çalışan ve başındaki kişinin George Soros tarafından finanse edildiği Manhattan Bölgesi Başsavcılık ofisinden yapılan yasa dışı sızıntılar gösteriyor ki herhangi bir suç kanıtlanamayınca, eski ve tamamen çürütülmüş masallar üzerinden, açık ara önde Cumhuriyetçi başkan adayı ve eski ABD Başkanı gelecek hafta salı günü tutuklanacak. Protesto edin, ülkemizi geri alın!” şeklinde kaydetti.

‘SONRAKİ ADIMLARA HAZIRLIK’

Trump, neden tutuklanmasını beklediği konusunda ayrıntı vermezken, ABD medyasına konuşan avukatları, eski liderin iddianame beklentisi içinde olduğunu ve sonraki adımlara hazırlık yaptığını söyledi.

130 BİN DOLARLIK ‘SUS PAYI’

Diğer taraftan, New York savcılarının, eski Başkan Trump hakkında Stormy Daniels'a yapılan 130 bin dolarlık ödemeyle ilgili bir dava açmaya yakın olduğu bildiriliyor. Daniels’in, Trump'ın başkanlık yarışına girmeden önce onunla bir ilişkisi olduğu ve 2016 başkanlık seçimlerinden önce 130 bin dolarlık sus payı aldığı iddia edilmişti.