Şanlıurfa’dan Sivas’a gidip düğün hediyesi olarak aldığı altın ve başlık parası ile kayıplara karışan sahte gelin, JASAT tarafından yakalandı.

Sivas’ta yaşayan R.Ç. isimli şahıs, Şanlıurfa’da yaşayan H.Y. isimli kadınla tanıştı. Evlilik için harekete R.Ç., başlık parası verip geline altın aldıktan sonra H.Y.’yi alıp Sivas’a gitti. Evliliğinin ilk sabahında uyandığında H.Y.’yi evde bulamayan R.Ç., dolandırıldığını düşünerek jandarmaya gitti. Sivas’taki jandarma ekipleri durumu Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timine (JASAT) bildirdi.

AW687167_01

Sahte gelinin izini süren Şanlıurfa JASAT ekipleri, altınları satamadan kıskıvrak yakaladı. Sahte gelinin üzerinde yapılan aramada ise damadın düğün hediyesi olarak aldığı altın zincirli 5’i bir yerde, 2 adet altın bilezik, 3 adet altın yüzük ve 3 adet altın küpe ele geçirildi.

Putin tartışmalı kararnameyi imzaladı Putin tartışmalı kararnameyi imzaladı

AW687167_02

Gözaltına alınan sahte gelin, jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.