İskoçya Başbakanı resmi konutunda namaz kıldırdı İskoçya Başbakanı resmi konutunda namaz kıldırdı

Reznikov, Moskova'nın binlerce asker topladığını ve geçen yıl başlayan işgalin yıl dönümü dolayısıyla "bir şeyler deneyebileceğini" söyledi.

Olası bir saldırı, 23 Şubat Vatan Savunucuları Günü’nü de anmak için Rusya tarafından bir fırsat olarak görülecek.

Öte yandan Ukrayna'nın Kramatorsk kentinde bir Rus roketi bir apartmana isabet etti, en az üç kişi öldü. Kurtarma ekipleri enkaz altında hayatta kalanları arıyor. Bu arada Kramatorsk kentine düzenlenen saldırıda üç kişi öldü.

Vali, Donetsk bölgesindeki kentteki saldırıda yedi kişinin de yaralandığını açıkladı. Kurtarma ekipleri enkazı taradıkça ölü sayısının artması bekleniyor. Zelenski sosyal medya hesabından saldırıyla ilgili olarak "Rus terörizmini durdurmanın tek yolu onu yenmektir" dedi. "Tanklarla. Savaş uçaklarıyla. Uzun menzilli füzelerle." Almanya, ABD ve İngiltere yakin zamanda Ukrayna’ya tank göndermeyi kabul etmişti. Ukraynalı yetkililer şimdi ülkeyi hava saldırılarından korumaya yardımcı olması için savaş uçağı gönderilmesi çağrısı yapıyor.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre Reznikov, Moskova'nın muhtemel saldırı için yaklaşık 500 bin asker seferber ettiğini öne sürdü. Eylül ayında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin "toprak bütünlüğünü" sağlamak için gerekli olduğunu söylediği yaklaşık 300 bin askerden oluşan genel bir seferberlik ilan etmişti. Fakat Reznikov, Ukrayna'da görevlendirilen gerçek asker sayısının çok daha yüksek olabileceğini iddia etti. Reznikov, Fransız BFM kanalına, "Resmi olarak 300 bin ilan ettiler ama sınırlarda asker gördüğümüzde, bizim değerlendirmelerimize göre çok daha fazla" dedi.