İngiliz Spice Girls grubunun 48 yaşındaki eski üyesi Melanie Chisholm, "desteklediği topluluklarla" alakalı sorunları öne sürerek Polonya'da yılbaşı gecesi vereceği konseri iptal etti.

Dün akşam saatlerinde Instagram hesabından paylaşımda bulunan Chisholm, "Dikkatime sunulan ve desteklediğim topluluklarla uyuşmayan bazı konular ışığında korkarım ki yılbaşı gecesi planlandığı gibi Polonya'da konser veremeyeceğim." ifadesini kullandı.

TVP'den yapılan açıklamada ise Chisholm'un sözleşmeyi mutluluk ve heyecanla imzaladığı ancak internetteki baskıdan etkilendiği belirtildi.

Yeni yıl için iyi dileklerini sunan Chisholm'un paylaşımının ardından Polonyalılar sanatçıya sosyal medyada tepki gösterdi.

Konserle ilgili ülkede birçok duyuru yapılmıştı

Polonya'nın resmi devlet kanalı Telewizja Polska (TVP) ile daha önce sözleşme imzalayan ve "Melanie C" olarak bilinen sanatçının konseriyle ilgili ülkede birçok duyuru yapılmıştı.

Ülkenin güneyinde, Tatra Dağı'nın yamacında bulunan Zakopane şehrinde gerçekleşmesi planlanan konserde, birçok ünlü sanatçının sahne alması planlanıyordu.

"R" yapıyorum, gençliğime ver hocam "R" yapıyorum, gençliğime ver hocam

Chisholm'un desteklediği topluluklardan kastının LGBT olduğu öne sürülüyor. Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, daha önce yaptığı bir konuşmada, LGBT haklarının desteklenmesini komünizmden daha yıkıcı bir "ideoloji" olarak nitelendirmişti.