Volkan ESER/ Altılı masanın toplandığı İYİ Parti Genel Merkezinde, şok istifa yaşandı. Liderlerin toplantısının devam ettiği saatlerde, İYİ Parti’den üst düzey flaş bir istifa haberi geldi.

Bugün bazı medya organlarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığına sıcak bakmadıklarını belirterek, "Parti yetkili kurulları, şu anda Kemal Bey'in ismini onaylayacak noktada değil" ifadelerini kullanmasıyla gündem olan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti. Liderlerin toplantısının sürdüğü saatlerde, flaş bir kararla istifa ettiğini duyuran Paçacı, ‘’Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevimi bırakıyorum’’ dedi.

64 milyon 191 bin 285 seçmen oy kullanacak! 64 milyon 191 bin 285 seçmen oy kullanacak!

Cihan Paçacı, yaptığı açıklamada, “Aziz milletimizin bilgisine. Ülkemizin ve milletimizin umudu olan altılı masanın cumhurbaşkanı adaylık sürecine dair, bir gazeteciye verdiğim demecin, maksadı aşan yorumlara neden olduğunu görüyorum. Demokrasimize nefes aldıracak bir süreçte büyük emek harcayan, Sayın Genel Başkanımızı ve partimizi, aynı zamanda, altılı masayı oluşturan Sayın Genel Başkanların iradelerini koruyup kollamak amacıyla, İYİ Parti’deki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevimden istifa ediyorum” ifadelerine yer verdi.