Özkoç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kabine toplantısı sonrası ne diyeceği merak edilirken yine "doğal gaz müjdesi" verdiğini belirtti.

Her seçim döneminde doğal gaz müjdesi verildiğini öne süren Özkoç, 9 Eylül 2004'te dönemin TPAO Genel Müdürü Osman Saim Dinç'in, Akçakoca açıklarında ekonomik ve ticari doğal gaz keşfini açıkladığını, yıl sonuna kadar karaya çıkartılacağını söylediğini ancak bunun gerçekleşmediğini öne sürdü.

Özkoç, 2010'da Karadeniz'de petrol ve doğal gaz, 2012'de Hakkari'de petrol, 2020'de doğal gaz bulunduğunun açıklandığını ancak bir sonuç çıkmadığını savunarak şöyle konuştu:

"Erdoğan da dün seçim takvimine uygun olarak 2023'ü gösterdi, 'Yerli doğal gazı 2023'te hizmete sunacağız.' dedi. Bu yalana gerçekten inanan var mı? Erdoğan '2023'te aya ayak basacağız.' demişti. Gerçekten tüm Türkiye ne zaman aya ayak basacak merak ediyor. Erdoğan'ın 2023 için başka bir sözü daha vardı; enflasyon tek haneli rakama düşecek. Bugün gerçek enflasyon yüzde 200'leri buldu. Yalan söylenir de böyle mi söylenir? TÜİK'in enflasyonu bile yüzde 84. AKP'nin yeni 2023 enflasyon hedefi yüzde 20. Kendi açıkladığınız enflasyon hedefi bile tek haneli rakamlarda değil."

Bugün pahalılıktan vatandaşın kombisini açamadığını söyleyen Özkoç, elektrikte asgari tüketim olarak kabul edilen 240 kilovatsaatin faturaya yansımasının 417 lira, ısınma için günlük 10 metreküp doğal gazın aylık faturasının 1716 lira olduğunu anlattı.

Özkoç, 8 bin 500 liraya yükseltilen asgari ücretin 4'te 1'inin enerjiye gideceğini ifade ederek emeklilerin büyük çoğunluğunun 3 bin 500 - 5 bin lira arasında maaş aldığını ve bu gelirle yaşam mücadelesi verdiklerini kaydetti. Özkoç, açlık ve çaresizlikle vatandaşların böbreğini satılığa çıkardığını iddia etti.

Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin de ucuz olmadığını, pazardaki ve bakkaldaki fiyatların da yüksek olduğunu savunan Özkoç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sorun marketlerde, stokçularda değil. Üretici üretemiyor, girdi fiyatlarından dolayı. Çünkü sen her ay 2-3 zam yapıyorsun, çiftçiyi, esnafı bitirdin, ekonomi yürümüyor, üretim yok Türkiye'de. Türkiye, üretenlere de eşit rekabet koşullarında, dünya seviyesinde bir üretim sağlatamadığın için yoksullukla boğuşuyor. Erdoğan'ın çözümü ne biliyor musunuz? Dün açıkladı, son bir yılda TÜİK rakamlarına göre yüzde 257 artan gübre için yüzde 13, yüzde 64 artan yem için yüzde 5 indirim yapacakmış. Allah'tan kork, başka hiçbir şey söylemiyorum. Çiftçinin üretmemesinin de hayat pahalılığının da tek bir sorumlusu var; Recep Tayyip Erdoğan, AKP. AKP politikaları enflasyonunu düşürmeye, ekonomiyi düzeltmeye yaramıyor."

Anayasa Mahkemesinin (AYM), Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'da, genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri ile özel bütçeli idarelerin bütçelerine ödenek eklemeye Cumhurbaşkanının yetkili olduğuna dair hükmü iptal ettiğini belirten Özkoç, bütçe yetkisinin Meclis'e ait olduğunu anımsattı. Özkoç, ancak AYM kararı çıkıncaya kadar 311 milyar liranın harcandığını öne sürdü.

- "Kesinlikle umutsuzluğa kapılmayın"

"EYT'li olacağına sondaj gemisine direk olaydın, hiç olmazsa 15 dakika konuşulurdun." diye bir tweet okuduğunu aktaran Özkoç, EYT düzenlemesi bekleyen milyonlarca kişi olduğunu ifade etti.

Burun estetiği ameliyatıyla canından oldu! Burun estetiği ameliyatıyla canından oldu!

Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile her görüşmesinden önce EYT'liler için umut verildiğini ancak bir açıklama olmadığını iddia ederek, "EYT'lilere buradan sesleniyoruz; kesinlikle umutsuzluğa kapılmayın. Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı söz verdi. Sonuna kadar bunun takipçisi olacağız. Onlar çıkarmazsa millet bize iktidarı nasip ettiğinde göreceksiniz 1 yıl içinde vatandaşımızın en acil sorunlarına çözüm getireceğiz." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da dediği gibi Türkiye'de teröristlerin "fink attığını" ifade eden Özkoç, Soylu'nun bir dakika dahi Bakanlık koltuğunda oturmaması gerektiğini iddia etti.

Bir gazetecinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bir görüşme gerçekleştireceğini anımsatması üzerine Özkoç, şunları kaydetti:

"Genel Başkanlar sık sık görüşüyorlar, bazen bir araya geliyorlar, bazen telefonla görüşüyorlar. Türkiye'nin ne sorunu varsa onları tek tek görüşüyorlar. Beraber açıklayacaklarını söyledikleri ve kurdukları komisyonlarda biten konular var. Yeri ve zamanı geldiğinde bunları görüşüyorlar. Gelişen olayları görüşüyorlar."