Ermeni Cemaati'nden depremzedelere 2,5 milyon lira bağış Ermeni Cemaati'nden depremzedelere 2,5 milyon lira bağış

MKYK sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten açıklamalar;

 Ukrayna- Rusya savaşıyla birlikte bildiğimiz dünyanın dikişlerinin çözüldüğü bir döneme girilmiştir. Bildiğimiz dünya sona eriyor. Yeni bir dünya ortaya çıkıyor ve bu dünyanın kurallarının nasıl olacağını bilmiyoruz.

 Cumhurbaşkanımızın başarılı diplomasisi Türkiye'ye güvenli konumda tutmaya devam ediyor. Bundan sonraki dünyanın nasıl şekilleneceği bu savaşın sonucunda alınacak tavırlara bağlıdır. Mültecilerle ilgili Türkiye'yi takdir ediyorlar ama AB üyeliği konusunda vizyonsuz bir çifte standart içindeler.

Bu çifte standartlarla barışın korunmasının mümkün olmadığı görülmüştür. Gıda krizi nedeniyle yaşanan kriz Cumhurbaşkanımızın tahıl anlaşmasındaki başarısı diplomasisiyle çözülmüştür. 

DOĞU AKDENİZ VE KIBRIS

Doğu Akdeniz ve Kıbrıs'la ilgili gelişmeler, Yunanistan'ın barış yoksunluğunu bir kez daha göstermiştir. Yunanistan'ın attığı adımlar, barışa hizmet etemeyen bir tablodur. Yunanistan'ın Rum Kesimiyle birlikte ortaya koyduğu tablo barışa hizmet etmeyen bir tablodur. Yunanistan'ın tavırları gerilimi artırıyor. Müttefiklerimiz Atina'nın şımarıkça yaklaşımlarına destek veriyor. Yunanistan geçtiğimiz yılı Türkiye'nin pozitif tavrını sabote etmeye yönelik adımlarla geçirmiştir.

2023 bütçesi onaylandı. Hükümetimiz ülkemizin gelişimine yönelik vizyon belgesi belirlemiştir.

DÜNYA KUPASINDAKİ TARTIŞMALAR

Dünya kupasının bir İslam ülkesinde yapılmasının nasıl bir ayrımcılık ve çifte standatla karşılandığını gördük. Tüm bunlara rağmen Katar başarılı bir evsahipliği yaptı. Bir İslam ülkesinde yapılan dünya kupası tartışmaları aslında siyasetteki önyargıların nedeni.

Ülkemizin geleceği açısından diğer terör örgütleriyle olduğu gibi FETÖ ile mücadelenin de aynı kararlılıkla devam ettirileceğini ifade ederim.

1179 gündür nöbet tutan Diyarbakır annelerine selamlarımızı gönderiyoruz. Herkesin bu sesi duymasını istiyoruz.

Türkiye enerji alanında büyük bir oyuncu oldu. Türkiye'nin doğalgaz dağıtım merkezi olması fikri Türkiye'nin konumunu daha da güçlendirecektir. Dünyadaki enerjinin herkesin yararlandığı bir yapıya dönüştürülmesinde önemli bir rol oynayacak. 

Cumhurbaşkanımızın Silivri'de açtığı doğalgaz depolama alanı da Türkiye'nin bu alanda konumunu pekiştiren bir gelişmedir.

ERMENİSTAN PROVOKASYONU

Ermenistan bir takım provokasyonlar gerçekleştiriyor. Hiç kimsenin Azerbaycan'ın topraklarından maden çıkarması söz konusu olamaz. Laçın koridorundaki gerilimin nedeni budur. Ermenistan'ın Azerbancan'ın izni olmadan böyle provokasyonlara girmesi kabul edilemez. Ermenistan gerilimi artıran adımlardan uzak durmalı.

Sosyal yardımlarla ilgili son gelinen noktayı değerlendirdik. Cumhurbaşkanımız gerek duyulursa seçim sonrası asgari ücrete yeniden bir düzenleme yapılacağını belirtti. 

6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA İSTİSMAR

6 yaşındaki bir çocuğa istismar insanlık dışı bir eylemdir. Asla asla affedilemez. Bunu kim yaparsa yapsın bunun karşısındayız. Bu suça izin veren, şahit olanlar hesap verecek. Bu konuyu kim örtbas etmişse onun da hesap vermesi gerekir. Bunu ne dinimiz kabul eder ne insanlık kabul eder. Biz son derece güçlü bir tepki verdik ve bu tepkimizin arkasındayız, takipçisiyiz. Bu çirkin eylemin mağduru olan kişinin korunması mahkemenin hakikati ortaya çıkarması için süreçlerin takipçisi olacağız. Hiç kimsenin dinimizin değerlerinin böyle bir çirkinliğe alet etmemesi gerekir. Hiç kimse hakikatin örtbas edileceğine dair bir kuşkuya kapılmasın.