2022 Dünya Kupası çeyrek finalinde normal süresi ve uzatma bölümü 1-1 biten maçta Brezilya, Hırvatistan'a penaltı atışlarından 4-2 yenilerek turnuvaya veda etti.

Alınan yenilginin ardından Brezilya Milli Takımı'nda Tite, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Tite açıklamasında, "Brezilya'daki görevime veda ediyorum ama bunu dram haline getirmeye gerek yok. 1.5 yıl önce zaten açıklamıştım. Benim yerime geçebilecek başka harika teknik direktörler var." dedi.

Rekorları kıracak bir oyuncu grubu var Rekorları kıracak bir oyuncu grubu var

Takımın yıldız isimlerinden Neymar ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayal Tite'ye veda etti.

Neymar açıklamasında, "Tanışmadan önce birçok kez birbirimize rakip olduk ve senin rahatsız edici olduğunu düşünüyordum. Çünkü beni yenebilmek için bir takım kurdun ve her şeyi yaptın. Ama kader bu değil mi? Antrenör olarak iyi biri olduğunu biliyorum ama insan olarak harikasın. Benim kim olduğumu biliyorsun ve en önemlisi bu. Bize öğrettiğin her şey için teşekkürler profesör. Birlikte çalıştığım en iyi antrenörlerden biri olacaksın. Bu kupayı kazanmayı hak etmiştin." ifadelerini kullandı.

Veda sinyali

Hırvatistan maçının ardından değerlendirmelerde bulunan Neymar, yaşadığı hayal kırıklığından bahsederken, "Kafam çok karışık, doğru düşünemiyorum. Milli Takım benim için bitti diyemem ama yine oynayacağımın garantisini veremiyorum. Rodrygo, sorumluluk aldı ve penaltıyı atmak istedi. O, harika bir oyuncu. Hepimiz onun yanındayız." ifadelerini kullanmıştı.

NTV Spor