Joe Biden, enflasyona dikkat çekmek istediği konuşmasında, "Irak'taki savaş nedeniyle enflasyon şu anda dünya çapında bir sorun. Özür dilerim, Ukrayna'daki" dedi. Hatasını fark eden Biden, düzeltmek için "Irak'ı düşünüyorum çünkü Irak, oğlumun öldüğü yer" ifadelerini kullandı. Fakat Biden'ın oğlu Beau Biden, 2015'te kanserden hayatını kaybetti.

ABD Dışişlerinden Türkiye'ye F-16 satışı yorumu ABD Dışişlerinden Türkiye'ye F-16 satışı yorumu

ABD Devlet Başkanı Joe Biden, 8 Kasım'da yapılacak ara seçimler öncesi Güney Florida'da ABD'li seçmenlerle buluştu.

Burada ziyaret ettiği bir toplum merkezinde yüksek enflasyon karşısında Sosyal Güvenlik, Medicare ve reçetelerde daha düşük ilaç maliyetlerinin korunmasıyla ilgili konuşma yaptığı sırada Biden, tüm dünyada yükselen enflasyona dikkat çekmek istedi.

Yüksek enflasyonun nedeni olarak Ukrayna krizine işaret etmek isteyen Biden, "Irak'taki savaş nedeniyle enflasyon şu anda dünya çapında bir sorun. Pardon, Ukrayna'daki. Irak'ı düşünüyorum çünkü Irak, oğlumun öldüğü yer." dedi.

Ülkeleri karıştırmasının ardından Biden, hatasını düzeltmek için 'Irak'ta ölen oğlunu düşündüğünü' söyledi. Fakat Biden'ın en büyük oğlu olan Beau Biden, 2008'de Irak'ta 'bir yıl' süreyle yüzbaşı olarak görev yaptı.

Biden'ın oğlu 2015 yılında, beyin kanseri nedeniyle tedavi gördüğü Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti.