Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici: Benim görüştüğüm CHP Genel Başkan Yardımcısı arkadaş "Kemal Bey adaylıktan geri çekilmeyecek" dedi.

İlk kez okullaşma oranı yüzde 95'in üzerine çıkmıştır! İlk kez okullaşma oranı yüzde 95'in üzerine çıkmıştır!

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, A Haber'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Mustafa Destici'nin açıklamalarından öne çıkanlar:

''Sahaya indikten sonra büyük bir heyecan gördük. 2 gün sonra gençlerimizle Ankara'da buluşacağız. Hükümet sadece doğal gazda 200 milyar TL bir sübvanse uyguladı. Doğal gaz faturalarının yüzde 80'i sübvanse ediliyor. Türkiye doğal gaz ve elektrik krizinden Avrupa kadar etkilenmedi.

Asgari ücretle ilgili 6 ayda bir belirlenmesine ilişkin ittifaka biz bu teklifi yaptık. Bundan sonra yüzde 50 zam üzerine yüzde 30 daha zam yapıldı. İYİ Parti'de bir milletvekili HDP ile görüşmenin normal olduğunu söylerken bir diğer vekil HDP'nin PKK'nın bağlantısı olduğunu söylüyor.

BBP, MHP ve AK Parti'de böyle şeyler duyamazsınız. Biz BBP olarak kesinlikle altılı masada olamayız. Millet İttfakı'nın parlamenter sisteme dönüş vaadi gerçekçi değil. Millet İttifakı'nın adayı bence Kılıçdaroğlu olacak. Benim görüştüğüm CHP Genel Başkan Yardımcısı arkadaşlardan aldığım bilgi "Kemal Bey geri çekilmeyecek" dediler. (ABD'deki kayıp 8 saat) Kemal Bey'in ABD ve İngiltere'de kimlerle görüştüğü yakın zamanda ortaya çıkacak.''