2 günlük bebeğini öldüren anneye kontrollü serbestlik! 2 günlük bebeğini öldüren anneye kontrollü serbestlik!

Kılıçdaroğlu bu akşam Halk Tv’de şunları söyledi: “(Memleket Partisi) sonuçta bir partidir. Bütün partilere saygı duyarım. Elbette karar, takdir kendisine aittir. Ama hedefimiz birinci turda millet ittifakı olarak kazanmak. Türkiye’yi ikinci bir seçimle yormamak. Seçim birinci turda biter. Vatandaş değişimden yana.”

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Muharrem İnce'nin Kılıçdaroğlu'nun çağrısına verdiği yanıtı paylaştı. Candaş Tolga Işık'ın paylaşımı şöyle:

"Az önce Muharrem İnce'yle konuştum. Kılıcdaroğlu'nun kendisine yaptığı  "İlk turda bitirmemiz lazım" çağrısıyla ilgili "100 bin imzayı toplayayım önce Kemal Bey benim abimdir, genel başkanımdır. Onun sözünü dinler, memnuniyetle de görüşür, konuşurum" dedi."

Muharrem İnce ise, biraz önce sosyal medya hesabından konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

''Candan Tolga Işık’a yaptığım açıklama hakkında gelen sorulara toplu cevap vermem gerekirse: Kemal Bey benimle görüşmek isterse elbette görüşürüm, kendisi benim eski genel başkanım ve ağabeyimdir. Söyleyeceklerini dinlerim dedim. Görüyorum ki sözlerim 'sözünden çıkmam' gibi tuhaf bir manaya çekiliyor. Gerçi Candan bey sağolsun düzeltti ama ben de buradan tekrar düzeltmiş olayım. Ayrıca söylememe gerek yok, ben başka bir siyasi partinin genel başkanıyım ve Cumhurbaşkanı adayıyım. Allah’ın izni ile plânladığımız şekilde ve sürede imzalarımızı toplayıp yolumuza devam edeceğiz. Bu süreçte bütün adaylarla olduğu gibi Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüşeceğim. Görüşecek olmam adaylığımı pazarlık konusu yapacağım anlamına gelmez.''